Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Astro-14.jpg

Shenja më me fatDashi

Këshillohet që të bëni kujdes gjatë kësaj dite në raport me të tjerët.

Vëmendje duhet treguar edhe në dashuri, pasi duke nisur nga e pasditja e së shtunës dhe të dielën, debatet do të shtohen.

Mundohuni që të ruani qetësinë.

Demi

Ju pret një ditë pozitive, pasi planetet do të jenë në anën tuaj dhe do ju ndihmojnë që të merrni diçka më shumë.

Përfitoni për të zgjidhur probleme të mbetura pezull.

Do të keni mundësi të shumta suksesi. Jeni në fazë rritjeje dhe gjërat do të ecin gjithnjë më mirë.

Binjakët

Jeni në një fazë të ndjeshme përmirësimi.

Në raport me muajt e mëparshëm, ku keni përjetuar momente krize, tashmë më në fund do të merrni frymë lirish.

Yjet më në fund janë në anën tuaj, edhe sa i takon ndjenjave.

Pajtimet dhe riafrimet janë shumë të mundshme.

Gaforrja

Të lindurit e kësaj shenje janë duke përjetuar një fazë komplekse, ku do të ketë shumë situata të dyjëzuara në sferën profesionale dhe në jetën private.

Me gjasë nuk jeni kuptuar dhe vlerësuar siç duhet. Në dashuri, me gjasë po pyesni veten nëse personi që keni në krahë, është i duhuri për ju. Bëni kujdes me polemikat.

Luani

Ju pret një ditë e komplikuar, ku mund të përballeni me tensione të shkaktuara nga sjellja juaj.

Nëse doni që t’iu dalë e juaja me çdo kusht, mund të humbni kontrollin dhe të drejtën. E shtuna kërkon kujdes!

Virgjëresha

Do të keni mundësi që të bëni plane gjatë kësaj dite.

Duke nisur nga e hëna, yjet do të jenë në shenjën tuaj dhe Mërkuri do ju ndihmojë në idetë që do të keni.

Shumë shpejt do të keni mundësi që të rikuperoni në dashuri.

Peshorja

Do të ndiheni shumë konfuz gjatë kësaj dite dhe do të jeni të mbushur me pasiguri.

Duhet të bëni edhe pak durim, pasi shumë shpejt gjërat do të zhbllokohen.

E rëndësishme është që të gjeni pika të reja referimi.

Lërini situatat që të rrjedhin spontanisht, pa u sforcuar. Në dashuri, do të ndiheni të sigurtë.

Akrepi

Do të keni mundësi që të përmirësoni raportin në çift.

Ata që kanë përjetuar momente krize, duhet të përkushtohen më shumë për të gjetur intensitetin e munguar.

Fatmirësisht me ardhjen e tetorit yjet do të jenë në anën tuaj.

Shigjetari

Duhet ti kushtoni më shumë kohë aktivitetit fizik dhe shëtitjeve në natyrë.

Gjatë ditëve të fundit, keni përdorur shumë kokën dhe shumë pak trupin.

Në ditët në vijim, duhet të lodheni më shumë fizikisht dhe të çlodhni mendjen. Do ju vijë shumë në ndihmë gjetja e qetësisë.

Bricjapi

Jeni duke rikuperuar forcën tuaj.

Do ju duhet të rigjeni një ekuilibër më të mirë, për të marrë përgjigje interesante, megjithatë shumë gjëra do të varen nga gjendja në të cilën ndodheni.

Me afrimin e muajit tetor, të gjithë ata që janë duke jetuar një lidhje interesante, mund të vendosin që të hedhin një hap të madh.

Ujori

Do të jeni të pavendosur dhe konfuz gjatë kësaj dite.

Përgjithësisht jetoni në një konfuzion që i keni krijuar vetes.

Ajo që ka rëndësi vërtetë për ju, është që të vini në vend çështjet që kanë të bëjnë me punën dhe të mos e lini pas dore dashurinë.

Nga pikëpamja sentimentale do të thirreni që të merrni vendime të rëndësishme.

Peshqit

Do t’iu duhet që gjatë kësaj fundjave të përkushtoheni në dashuri, për të mundësuar rikuperimin e saj.

Gjithë ata që kanë jetuar momente krize, duhet të mundoheni që të afrohen me partnerin/en.

Por nëse raporti ka probleme shumë të mëdha të pazgjidhshme, me shumë gjasë do ju duhet të bëni një zgjedhje përfundimtare.

Të fundit

Dy kompani farmaceutike rifillojnë testimin e vaksinës anti-COVID 19

Dy kompani prodhuese barnash njoftuan të premten rifillimin e testimit në Shtetet e Bashkuara të vaksinave të tyre për COVID-19. Testimi i vaksinës së kompanisë AstraZeneca ishte ndërprerë q

Cila dhuratë i pëlqen më shumë një gruaje

Ajo që një grua kërkon në një marrëdhënie është respekti, besnikëria dhe reciprociteti.   Është shumë e zakonshme të shohësh burra që shpenzojnë pasuri në bizhuteri, veshje, parfume

Pulë e pjekur

Përbërësit: 1 Pulë e ngrirë (1kg) 100gr Gjalpë 2 Lugë çaji kripë 6 Tufa erëza të ndryshme 1 Lugë çaji piper i zi 1 Lugë gjelle mëlmesa perimesh 1 Hudhër 2 Kupa prasë e grirë 2 Kupa s

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë

Horoskopi juaj

Dashi Sjellja në një mënyrë diktatoriale me anëtarët e familjes do të çojë në debate dhe inate. Zgjidhni të vishni diçka që partneri juaj pëlqen t’jua shohë. Mendoni dy herë para se

Supë me patate dhe presh

Përbërësit: 4 copë presh 2 Patate 1 Supë e gatshme perimesh 2 lugë vaj 2 thelpinjë hudhër 2 thelpinjë hudhër 1 kupë ajkë (schmand) Kripë dhe piper i zi Përgatitja: Zieni supën e perimev

Info Tjera