Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/horoscope-1.jpg

Shenja më me fatDashi – Ndërhyrja juaj në kohë ndaj dikujt që duket si indiferent do të vlerësohet.

Një koleg do t’ju bashkohet për të punuar së bashku drejt një qëllimi të përbashkët.

Do të keni përparësi, por mund të shihni edhe probleme të mundshme. Ambicia juaj do t’ju çojë larg.

Demi – Merruni dhe pak me art.

Ju do të dini të bëni gjënë e duhur në kohën e duhur.

Humori i zellshëm përreth jush do ta bëjë progresin më të lehtë dhe përpjekjet tuaja nuk do të mbeten pa shpërblim.

Ju dini se si ta shfrytëzoni në maksimum kohën tuaj të lirë dhe të përfitoni sa më shumë nga përpjekjet tuaja.

Keni shumë për të treguar mbi gjithë punën e vështirë që keni realizuar.

Binjakët – Ju jeni pozitivë, sepse dini saktësisht se çfarë dëshironi.

Mendja juaj nuk do t’ju pengojë të arrini atë që doni.

Miqtë do t’ju lavdërojnë që keni qenë në gjendje të gjeni disa zgjidhje të shkëlqyera për problemet.

Dikush do t’ju kërkojë ta ndihmoni në zgjidhjen e një çështjeje për të cilën ata s`po gjejnë përgjigje.

Gaforrja – Vendosni saktësisht se cilët hapa nevojiten për t’ju çuar në një rrugë të re drejt vetë-përmirësimit.

Bërja e ndryshimeve në dietën tuaj ose rutinën ditore mund t’ju bëjë të ndiheni më aktiv, të shëndetshëm dhe me energji.

Të heqësh dorë nga një zakon i keq ose të lësh një varësi, është një mundësi e mirë për të ecur përpara.

Luani – Puna shtesë që ju kërkohet të ndiqni nuk do të jetë as sa gjysma e asaj që prisnit.

Ju mund të bini dakord ta bëni këtë nga ndjenja e detyrës dhe mund të rezultojë e këndshme dhe argëtuese.

Keni qenë të mërzitur me rutinën tuaj dhe tani ju është ofruar shansi i përsosur për ta ndryshuar atë.

Virgjëresha – Regjistrimi në një kurs studimi mund t’ju sjellë shumë kënaqësi.

Mos i thoni vetes që jeni shumë i madh në moshë, ose se nuk jeni në gjendje të arrini standardin e kërkuar për provimet.

Ju nuk do të arrini askund nëse nuk përpiqeni dhe mund të befasoheni nga ajo që mund të bëni pasi t`i vini vetes forca.

Peshorja – Nuk do të keni shumë kohë për një mik pasi jeni deri në fyt me punë.

Edhe pse mund ta filloni ditën me frikë se ç`do t`ju presë, sapo ta nisni mund të përballeni me një surprizë të këndshme.

Akrepi – Heshtni në lidhje me marrëdhëniet me paratë, veçanërisht çështjet e përbashkëta financiare.

Padyshim që partneri juaj do të jetë në dijeni të çdo lëvizjeje tuajën.

Një koleg me të cilin po punoni ngushtësisht do t’ju besojë disa informacione. Mos ia tregoni askujt.

Shigjetari – Miqësia dhe aktivitetet në grup duket se do t’ju ofrojnë shumë kënaqësi dhe argëtim.

Sidoqoftë, nëse papritmas të shkon në mendje të vizitosh dikë që jeton larg, do të ishte me mend të kontrolloni rregullat e transportit.

Vonesat ose anulimet mund të shkaktojnë shumë shqetësime.

Bricjapi – Do të bëni gjithçka për një jetë të qetë, por kjo nuk duhet t’ju ndalojë të luftoni për të drejtat tuaja.

Mbështetja është mënyra më e lehtë për të dale nga çdo situatë.

Pse e lë një rival të fitojë? Bëni kujdes se kujt i besoni pasi ka disa njerëz afër jush që do të bëjnë çmos për të penguar përparimin tuaj.

Ujori – Është e vështirë të pranosh diçka kur ndihesh kaq i shqetësuar.

Lejojeni veten që të shkoni me një shok për t`u argëtuar e për të dalë nga rutina.

Injoroni ata që do t`ju thonë se po hiqni dorë nga përgjegjësitë.

Peshqit – Mbani mend se çfarë po bëni dhe shmangni një tendencë për të ëndërruar me sy hapur.

Të humbasësh veten në fantazi kur duhet të punosh mund të të sjellë shumë telashe.

Zhvillimet në një marrëdhënie të ngushtë do të duken fantastike dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të kënaqur dhe të sigurt.

Të fundit

Nëse nuk i nuhasni këto dy aroma, mund të keni Covid-19

Një nga simptomat më të pazakonta që ndodh në pacientët me COVID-19 është humbja e nuhatjes dhe shijes. Sipas Qendrës Mjekësore të Universitetit Vanderbilt, në afërsisht 25 për qind të

Horoskopi i datës 30 nëntor

Dashi Sot shënohet fillimi i një faze të re në jetën tuaj. Papritmas pikëpamja juaj do të jetë shumë më pozitive. Ju e kuptoni që gjërat janë të mundshme dhe se jeni të aftë!. Fillimi

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë gjatë pesë ditëve të ardhshme mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë e krij

Sa gjatë do të jetoni? Matni vëllimin e belit tuaj dhe do të mësoni

Zbulim i shkencëtarëve londinezë Nëse ju intereson edhe sa ditë ju kanë mbetur në këtë botë, sekreti fshihet në një llogari të thjeshtë: Merrni një metër – mbase mund edhe të zgjasn

Dobësohuni duke kryer marrëdhënie seksuale

Numri i kalorive të humbura gjatë 30 minutave në çdo pozicion seksi është mesatarja e marrë nga të gjithë burrat dhe gratë që marrën pjesë në anketë. Rezultatet zbuluan se gratë djegin

”Deadliest Enemy” libri që parashikoi pandeminë

Që në vitin 2017, një studim në SHBA kishte parashikuar një kolaps të mundshëm të sistemit shëndetësor për shkak të një pandemie virale, siç është ajo aktuale nga Covid-19, dhe tregont

Info Tjera