Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-9.jpg

Shenja më me fatDashi
Do të merreni me aktivitete që përmirësojnë aftësitë tuaja fizike.

Mund të përballeni me probleme në aspektin financiar.

Bëni kujdes të mos përfshiheni në një debat me një të afërmin tuaj.

Çdo pikëpamje kontradiktore, përpiquni ta zgjidhni në mënyrë miqësore.

Demi
Natyra ju ka dhuruar shumë besim në vetvete dhe një intelekt të mprehtë, shfrytëzojeni këtë sa më shumë të mundeni.

Ndihma e motrës apo vëllait do t’ju sjellë përfitime monetare sot.

Mos kini frikë të kërkoni këshillën e familjarëve tuaj për një çështje që po ju mundon aktualisht.

Binjakët
Fuqia e dashurisë do t’ju japë më shumë arsye për të ecur përpara.

Futuni më thellë në idetë tuaja të reja.

Mund të bëni ndryshime duke i dhënë kohën tuaj një kauze fisnike.

Gaforrja
Shmangni ushqimin e tepërt dhe mbani peshën nën kontroll.

Ata që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin papritur fonde që do të eliminojnë disa probleme menjëherë.

Një zhvillim i rëndësishëm në jetën tuaj profesionale, do të sjellë gëzim për ju.

Luani
Merrni pak kohë për veten, për t’u relaksuar.

Njerëzit e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit do të kenë një ditë të mbarë.

Një takim i papritur romantik mund t’ju hutojë.

Virgjëresha
Fillimi i ditës do të jetë i mbarë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë.

Duhet të kaloni më shumë kohë me personin që dashuroni për ta njohur dhe kuptuar më mirë njëri-tjetrin.

Sot aftësia juaj artistike dhe krijuese do të vlerësohet maksimalisht.

Peshorja
Shumë shqetësim dhe stres do të ndikojë negativisht në jetën tuaj.

Duhet të shmangni konfuzionin për të ruajtur qartësinë mendore.

Ata që janë të martuar mund të duhet të shpenzojnë shumë para sot për fëmijët.

Akrepi
Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë shëndetin tuaj.

Duket se njerëzit që drejtojnë biznese të vogla mund të marrin këshilla të vlefshme nga dikush i afërt, nga të cilat mund të keni përfitime financiare.

Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë paksa sot, pasi do kalojnë më shumë kohë në aktivitete në natyrë sesa në studime.

Partneri/ja juaj mund t’ju kërkojë një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj.

Shigjetari
Disa persona të kësaj shenje mund të nisin një romancë të re.

Jeta juaj do të lulëzojë në dashuri.

Do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit.

Bricjapi
Momentet e lumtura që po përjeton dikush pranë jush do t’ju mbushë me energji pozitive.

Dikush mund të përpiqet t’ju dëmtojë në punë.

Duhet të përpiqeni të shmangni veprime që mund të çojnë në konfrontime.

Ujori
Bëni kujdes teksa ngisni makinën gjatë ditës së sotme.

Neglizhenca e dikujt mund të sjellë probleme për ju.

Marrëdhënia juaj të çift mund të vuajë sot, për shkakun tuaj.

Peshqit
Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë që do të ketë ndikim te ju.

Do ta keni shumë të vështirë të qëndroni larg të dashurit/ës suaj.

Mund t’ju duket sikur martesa juaj po bëhet pak e mërzitshme.

Gjeni diçka emocionuese për të bërë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera