Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n1.jpg

Shenja më me fat e ditës së parë të javësDashi – Projektet e reja të punës ju interesojnë shumë.

Çdo gjë që ka lindur tani, ose ka lindur në fillim të vitit, në të vërtetë nuk ju sjell atë qëndrueshmëri dhe konfirmime që ju nevojiten.

Demi – Ju keni aftësinë të jeni në gjendje të ecni përpara në mënyrë racionale dhe logjike.

Por në të njëjtën kohë ju gjithashtu mbani një interes të caktuar për bukurinë dhe estetikën.

Në përgjithësi, pra, ju keni një qëndrim mjaft të zhytur në mendime dhe harmonike, por gjatë javëve të ardhshme do të ketë vështirësi.

Binjakët – Nuk parashikohet një ditë e qetë për ju.

Gjithsesi, lajme të mirë në dashuri dhe në aspektin e punës.

Për këtë të fundit, mos hezitoni të pranoni sfida të reja.

Gaforrja – Saturni jo në favor mund t’ju ​​vërë në telashe, por në fund gjithmonë arrini të kaloni në çdo kontekst.

Në këtë periudhë, shqetësimet dhe problemet mund të lindin vetëm nëse ata që janë afër jush nuk ju mbështesin.

Nesër mund të hasni disa vështirësi për të folur hapur me njerëz të afërt.

Luani – Në këtë periudhë ju po vëzhgoni veten dhe po vlerësoni rrethin tuaj me më shumë objektivitet dhe me kujdes.

Në përgjithësi, sipas horoskopit, nesër do të gjendeni në një gjendje mjaft të qetë, e cila ndoshta nuk ju ka ndodhur për ca kohë.

Virgjëresha – Tre muajt e ardhshëm duhet t’i organizoni mire.

Nëse dikush ju ka mashtruar ose ka përfituar, ju ndoshta do të duhet të ndërmerrni veprime ligjore deri në fund të vitit.

Qëndroni të qetë dhe prisni përpara për të ardhmen.

Peshorja – Në këtë periudhë jeni pak nervoz.

Ju ndoshta po prisni të bëni gjëra të mëdha, ose keni filluar përvoja të reja pune që ju kanë bërë mjaft të trazuar.

Akrepi – Është një periudhë shumë krijuese, gjatë së cilës mund të arrini suksese të vogla ose të mëdha.

Edhe nga pikëpamja ekonomike, nëse jeni duke kuruar disa negociata në lidhje me një biznes, një lajm i mirë mund të vijë.

Shigjetari – Ju keni forcë dhe vendosmëri të madhe dhe jeni të mbrojtur.

Përqendrohuni në qëllimet tuaja të rradhës dhe angazhohuni dhe punoni drejt tyre.

Bricjapi – Edhe ju duhet t’i jepni vetes një pushim herë pas here dhe të gjeni pak më shumë qetësi.

Përdoreni këtë fundjavë për të pushuar.

Ujori – Koka juaj është në re, ndoshta këto ditë nuk keni marrë konfirmimet për të cilat shpresonit.

Ndaj jepini vetes kohë për të qartësuar disa gjëra.

Peshqit – Shmangni ndryshimet drastike, dhe gjithashtu pranoni këshillat e një personi të besuar dhe me përvojë.

Angazhimi juaj po ju sjell qëllimet e dëshiruara. 

Të fundit

Bill Gates i sigurt për suksesin e vaksinave anti-COVID

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, beson se “pothuajse të gjitha” vaksinat COVID-19 do të funksionojnë dhe atë mirë, tha ai në një intervistë me Fareed Zakaria të CNN. Tashmë, va

Pesë mënyra si të ndryshoni ushqimin me kalimin e moshës

Nuk mund ta mohoni: Ju nuk jeni më njësoj siç keni qenë në të 20-tat tuaja. Dhe kjo nuk lidhet me faktin që ju jeni më të pjekur. Trupi juaj ka nevojë që ju ta ushqeni ndryshe me çdo vit q

Vaksina e Universitetit të Oksfordit ofron 70% mbrojtje nga Covid-19

Vaksina e koronavirusit e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit ndalon me 70% infektimin nga Covid, treguan provat e fundit. Është një triumf dhe një zhgënjim pasi vaksinat nga Pfizer dhe Modern

Horoskopi për sot

Dashi – Shoqëria e të afërmve me humor do të lehtësojë gjendjen tuaj emocionale dhe do të thyejë monotoninë e rutinës së përditshme. Ekziston mundësia të keni përfitime financiare

Si do të jetë java e fundit e nëntorit

Java e fundit e muajit nëntor parashihet të jetë kryesisht e qetë. Në mëngjes do të ketë ngrica të dobëta, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të pjesshme. Mjegullë parashihet n

Kur të dy prindërit punojnë, fëmijët zhvillojnë më shpejt shkathtësitë dhe të folurit

Fëmijët e nënave të punësuara më shpejt avancojnë se fëmijët e nënave të cilët janë amvisa, është rezultat i hulumtimit të Universitetit të Oxfordit dhe Shkollës Londineze të Ekonom

Info Tjera