Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-01.jpg

Shenja më me fat për 1 janarDashi
Sot rreth jush do të ketë shumë energji flirtuese dhe mund ta gjeni veten mes një zjarri nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Kjo mund të jetë një gjë e padëshiruar nëse po filloni një marrëdhënie të re, sepse me të vërtetë nuk keni nevojë për shpërqendrimin kur duhet të përqendroheni në përpjekjen për të njohur dikë më mirë.

Demi
Cfarëdo lloj vonese të ndodhë sot do të jetë për të mirën tuaj!.

Nëse do të tregoheni fleksibël dhe thjesht të shkoni me rrjedhën, mund ta hapni jetën tuaj për më shumë spontanitet dhe emocion.

Lërini gjërat të jenë të çrregullta dhe të papërsosura dhe do t’i shijoni më shumë.

Binjakët
Dikush ka luajtur një lojë flirtuese me ju për një kohë të gjatë, por mos u shqetësoni.

Ky person do t’i japë fund këtyre lojërave.

Sa i përket aspektit ekonomik, gjasat janë që të merrni ndonjë informacion që mund t’ju shkaktojë stres.

Gaforrja
Me gjithë pasigurinë që po ndodh në jetën tuaj tani, ju keni nevojë për komoditetin e shtëpisë, miqve dhe familjes për t’ju mbajtur në këmbë.

Miqtë tuaj do të dëshironin një shans për të kaluar më shumë kohë me ju.

Disa nga marrëdhëniet tuaja mund të kenë nevojë për një energji të re.

Luani
Ju keni vërejtur një farë magnetizmi midis dy personave në jetën tuaj.

Puna në ekip i bën gjërat të bëhen shumë më shpejt, dhe ju mund ta drejtoni ekipin.

Në dashuri gjithçka do të funksionojë sipas planeve, por tregoni kujdes me ndarjen e sekreteve. Ato mund te keqpërdoren.

Virgjerësha
Përkushtimi juaj për një projekt aktual po ju ndihmon të arrini shumë, por bëni kujdes nga disa persona të cilët i keni konsideruar miq.

Pa dashje, këta persona mund t’ju shkaktojnë zhgënjim.

Nëse i shikoni gjërat nga një pikëpamje tjetër, do të arrini t’i mirëkuptoni ata.

Peshorja
Vetëm se dikush ka më shumë përvojë se ju në një fushë nuk do të thotë se ai di më shumë se ju për gjithçka!.

Mos harroni pikat tuaja të forta dhe mbajeni kokën lart.

Në fakt, njerëzit janë të etur të dëgjojnë atë që keni për të thënë.

Ata janë kurioz se çfarë lloj udhëheqësi do të jeni.

Akrepi
Ju nuk mund ta bëni çdo detaj të vogël të përsosur, prandaj mos e humbni kohën tuaj duke u përpjekur.

Vetëm qëndroni vigjilent dhe jini gati me një plan rezervë nëse plani juaj origjinal shkon keq.

Ju jeni mjaft i zgjuar për t’ia dalë mbanë në çdo sfidë.

Shigjetari
Ju keni një shpirt shumë bujar dhe duhet ta shtrini atë zemërgjerësi në mënyrën sesi i kritikoni njerëzit në mënyrë konstruktive.

Pavarësisht nëse është partneri juaj, një mik apo një bashkëpunëtor, mund të varet nga ju që t’i ndihmoni.

Mos u tregoni shumë të ashpër me ata.

Bricjapi
Projektet e reja mund të kenë krijuar më shumë kaos në jetën tuaj sesa prisnit, por qartësia është vetëm çështje e gjetjes së detajeve.

Pas disa ditësh, vizioni juaj do të fillojë të pastrohet.

Muret po shemben dhe ato që keni menduar se ishin probleme do të zbulojnë se janë disa enigma të reja intriguese.

Ujori
Ekziston një vijë e hollë midis të pasurit një ego të shëndetshme dhe pasjes së një egoje të fryrë.

Ju e dini atë, por dikush tjetër nuk mundet!.

Në dashuri do të jeni i rrethuar nga një energji pozitive që vjen nga partneri.

Shijojeni ditën tuaj duke organizuar diçka speciale.

Peshqit
Njerëzit janë kuriozë për ju dhe kjo mund të jetë pak bezdisëse për ju.

Ata duan të dinë se çfarë po bëni tani, çfarë do bëni më pas dhe çfarë mendoni për të tjerët.

Mund të jetë rraskapitëse! Por ju nuk duhet të jeni shumë specifik për atë që po bëni në jetën tuaj.

Tregoni më shumë kujdes për jetën tuaj private.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera