Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n2.jpg

Shenja që ka më së shumti fat sotDashi
Shumë ftesa për të dalë me miqtë mund të vijnë sot.

Kjo mund të jetë një mbrëmje kur ju dëshironi të pushoni në shtëpi, por nuk do të doni t’i thoni ‘jo’ askujt.

Analizoni secilën ftesë. Merrni parasysh vendndodhjen, mikpritësin, të ftuarit e tjerë. Merrni pjesë vetëm në ato që mendoni se do t’i shijoni vërtet.

Demi
Sot mund të punoni më shumë në aspektin arsimor.

Do t’ju duhet të lexoni më shumë libra dhe botime të tjera për të marrë informacionin e nevojshëm.

E vetmja vërejtje është: mos u përpiqni të bëni shumë menjëherë, pasi mund ta lodhni veten.

Përqendrohuni vetëm në një gjë në të njëjtën kohë.

Binjakët
Kënaqësia fizike mund të jetë sot në krye të listës suaj të përparësive.

Ju mund të dëshironi të shkoni në restorantin tuaj të preferuar dhe të hani një vakt të mrekullueshëm.

Cilado qoftë dëshira juaj, ushtroni pak përmbajtje. Mund të merrni shumë gjëra nga një e nga një.

Gaforrja
Çështjet e dashurisë mund të jenë tepër intensive sot.

Partneri juaj mund të jetë veçanërisht kërkues për kohën dhe energjinë tuaj.

Kjo mund të jetë një ditë e mirë për të kaluar pak kohë vetëm.

Shkoni për një masazh, sauna ose vaskë të nxehtë dhe thjesht relaksohuni.

Në këtë mënyrë do të freskoheni më shumë kur të takoheni me të dashurit tuaj në mbrëmje.

Luani
Ju keni qenë duke shpresuar për një ditë të qetë në punë, por shumë telefonata mund të vijnë drejt jush.

Mos u përpiqni të merreni me çdo problem. Ushtroni aftësitë tuaja dhe kujdesuni për gjërat më të ngutshme në fillim.

Nuk po i bëni askujt ndonjë favor duke u shpërqendruar shumë.

Virgjëresha
A po planifikonit të dilnit për pazar sot?

Nëse keni mundësi, shtyjeni deri nesër, pasi mund të tundoheni nga shumë sende që duken të mrekullueshme në vitrina.

Sa i përket aspektit profesional, mund të përballeni me disa pengesa të cilat do t’i kaloni me ndihmën e disa kolegëve.

Peshorja
Ju do të dukeni veçanërisht tërheqës sot dhe kjo do të bëjë mrekulli për vetëvlerësimin tuaj.

Edhe anëtarët e familjes suaj e vërejnë këtë.

Në aspektin sentimental sot mund të bëni njohje të reja që do të rezultojnë shumë efektive.

Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes.

Akrepi
Sot, ju mund të dëshironi të bëni një deklaratë dashurie.

Nëse marrëdhënia është e re, kini kujdes! Kjo mund të ndihet shumë shpejt.

Miku juaj mund të përgjigjet duke u larguar ose edhe duke u zhdukur.

Në aspektin profesional mund të merrni disa informacione të dobishme.

Shigjetari
Sot mund të merrni një surprizë të këndshme nga një mik.

Mund të jetë një dhuratë e cila, edhe pse simbolike, mund t’jua ndryshojë ditën për mirë.

Me paratë nuk do të keni probleme, ndaj mund të bëni blerjet që ju duhen. Një udhëtim do t’ju jepte më shumë energji.

Bricjapi
Tundimi për të dalë mund të jetë shumë i fortë dhe ju nuk t’i bëni rezistencë.

Sa i përket aspektit sentimental, sot nuk do të jetë dita juaj më me fat dhe mund ta gjeni veten në ndonjë debat të pakuptimtë me partnerin.

Ujori
Një mbledhje në punë mund t’ju sjellë shumë lajme të mira dhe informacione të dobishme.

Do të doni t’i mbani mend të gjitha, por kujtesa juaj mund të mos jetë aq e mprehtë sa zakonisht.

Aspekti planetar ju ofron shumë energji pozitive për të sjellë ndryshimet e nevojshme.

Peshqit
Në dashuri gjërat nuk do të shkojnë sipas parashikimeve sot.

Kjo gjë mund t’ju shkaktojë nervozizëm, por duhet ta pranoni me krahë hapur.

Ndoshta kjo është gjëja e duhur për ju.

Me paratë, nga ana tjetër, do të keni një marrëdhënie të mirë.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera