Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Astro-15.jpg

Shenjat e horoskopit për sotDashi
Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë duke dalë për një shëtitje të gjatë.

Kjo do të lehtësojë gjendjen tuaj shpirtërore.

Edhe pse do të përballeni me çështje parash gjatë ditës, ka gjasa të dilni fitimtarë në mbrëmje.

Do të keni një takim të ëmbël me partnerin/partneren tuaj.

Mbështetuni në instinktet tuaja dhe mos ndiqni verbërisht këshillat e të tjerëve.

Demi
Sot, do të jeni të relaksuar dhe në disponimin për t’iu përkushtuar vetes.

Përfitoni nga koha e lirë dhe kaloni më shumë momente me familjarët tuaj.

Nëse dëshironi të ecni përpara në profesionin tuaj, atëherë përpiquni të përvetësoni më shumë aftësi në teknologji.

Binjakët
Jini pozitivë, në mënyrë që të kapërceni pasiguritë tuaja, përndryshe frika mund të fillojë të mbizotërojë në mendimet tuaja.

Dita e duhur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë.

Shmangni konfrontimet dhe gjetjen e panevojshme të gabimeve te të tjerët.

Gaforrja
Mos u ngutni në vendime impulsive momentale.

Kjo mund të dëmtojë interesin e fëmijëve tuaj.

Dita e duhur për të rinovuar lidhjet me të afërmit.

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të tregohet i pakujdesshëm ndaj shqetësimeve tuaja sot.

Luani
Do të jetë një ditë mjaft argëtuese.

Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot.

Shoqëria do t’ju bëjë të dukeni veçanërisht tërheqës për gjininë e kundërt.

Virgjëresha
Shumë shqetësim dhe stres mund të ndikojnë negativisht në shëndetin tuaj.

Shmangni konfuzionin dhe zhgënjimin për të ruajtur qartësinë mendore.

Udhëtimet e ndërmarra për vendosjen e kontakteve të reja dhe zgjerimin e biznesit do të jenë shumë të frytshme.

Peshorja
Dikush me të cilin jetoni mund të zhgënjehet dhe mërzitet me sjelljen tuaj të rastësishme dhe të paparashikueshme.

Megjithatë, dita juaj do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim dhe lumturi.

Biznesmenët duhet të hartojnë plane dhe strategji të reja për të mposhtur konkurrencën në rritje.

Akrepi
Shoqëria e miqve dhe familjes do t’ju bëjë të ndiheni të relaksuar.

Partneri/partnerja juaj mund të shprehë kritika dhe zhgënjim ndaj jush.

Në vend që të irritoheni, përpiquni të bisedoni qetë dhe të kuptoni vërtet problemin.

Shigjetari
Do të keni disa vështirësi me anëtarët e familjes, por mos lejoni që kjo të ndikojë në qetësinë tuaj.

Do të përfitoni nga ndryshimet që ndodhin në punë.

Mos e shtyni partnerin/partneren tuaj për asgjë.

Kjo vetëm do të krijojë ndryshime në marrëdhënien tuaj.

Bricjapi
Të qenët i nxituar në sjelljen tuaj mund të prishë një marrëdhënie personale.

Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj përpara se të veproni me impulsivitet.

Nëse është e mundur, largohuni nga situata shumë të vështira dhe shmangni thashethemet.

Ujori
Mbajeni zemërimin nën kontroll dhe tregoni mirësjellje ndaj të gjithë kolegëve tuaj.

Devijimi nga kjo rrugë mund të rrezikojë punën tuaj, duke përkeqësuar kështu drejtpërdrejt situatën tuaj financiare.

Të afërmit do të jenë të gatshëm t’ju ndihmojnë.

Peshqit
Partneri/partnerja juaj mund të jetë duke kërkuar angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj.

Mos bëni premtime që do ta keni të vështirë t’i mbani.

Ata që kanë lidhje me artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja për të dhënë më të mirën e tyre krijuese.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera