Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/2XWTZZQLK5A6XLZ3X2KE34J2K4-e1594363082953.jpg

Shenjat më me fat për këtë të dielëDashi
Një përmirësim i financave tuaja do t’ju krijojë mundësinë për blerje të rëndësishme.

Një çështje e brendshme familjare mund të kërkojnë vëmendjen tuaj të menjëhershme. Shigjetat e Cupid po nxitojnë drejt jush.

Demi
Zhgënjimi mund të shkatërrojë shëndetin tuaj, nëse vazhdoni të mendoni për ngjarjet e së kaluarës.

Financiarisht, ka gjasa të jetë një ditë e mbarë.

Të vepruarit sipas pasioneve romantike mund të provojë të jetë joproduktive për ju sot.

Binjakët
Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten.

Nëse keni pritur që dikush t’ju kthejë një hua, atëherë sot mund të jetë dita juaj me fat.

Të qeshurat e fëmijëve do t’ju ‘mbushin’ shtëpitë.

Gaforrja
Qëndrimi juaj pozitiv do të veprojë si bekim për ju.

Mund t’ju duhet të përballeni me një situatë të pakëndshme sot.

Mundohuni ta bindni partnerin tuaj për të qenë më të kuptueshëm, përndryshe mund të keni probleme në të ardhmen e afërt.

Luani
Qëndroni të qetë për të pasur një ditë pa probleme.

Ju duket se e dini saktësisht se për çfarë kanë nevojë njerëzit dhe çfarë duan nga ju.

Do të prekeni nga dashuria e vëllat ose motrës.

Virgjëresha
Nervozizmi mund të dobësojë vendosmërinë dhe aftësinë tuaj për të menduar drejt.

Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë më të mirë edhe pse partneri juaj nuk do të jetë personi më i lehtë për t’u marrë me sot.

Ju dhe bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të krijoni disa kujtime të shkëlqyera në jetën tuaj martesore.

Peshorja
Nëse nuk keni kohë mjaftueshëm për të pushuar, atëherë do të ndiheni jashtëzakonisht të lodhur dhe do t’ju duhet pushim shtesë.

Bëni kujdes të mos hyni në marrëveshje të dyshimta financiare.

Fuqitë tuaja të mprehta të vëzhgimit do t’ju ndihmojnë të qëndroni përpara të tjerëve.

Akrepi
Motivoni veten për të qenë më optimist.

Kjo do t’ju rrisë besimin në vetvete dhe do të braktisni emocionet negative si frika, xhelozia dhe inati.

Një mosmarrëveshje ka gjasa të ndodhë mes anëtarëve të familjes në lidhje me çështjet e parave.

Shigjetari
Mënyra logjike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem.

Marrëdhënia juaj romantike mund të pësojë një farë krize, për shkak të ndërhyrjes së dikujt.

Mos humbni shoqërinë me njerëz të ditur dhe mësoni nga përvojat e tyre.

Bricjapi
Ju do të duhet të zgjidhni një problem që po ju shqetëson vazhdimisht.

Ndihma e një miku do të lehtësojë çdo problem financiar që mund të përjetoni.

Nuk do të keni shumë durim sot, por kujdes, pasi fjalët e thëna ashpër mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.

Ujori
Mos lejoni që tensionet familjare të mos ju tërheqin vëmendjen.

Mund të përballeni me shqetësime për shkak të një situate të vështirë.

Bëni kujdes, tregoni mençuri dhe durim, teksa bisedoni me kolegë në punë.

Peshqit
Sot mund të merrni disa vendime të rëndësishme për të forcuar biznesin tuaj.

Miqtë e vjetër do të jenë mbështetës dhe të dobishëm.

Shmangni imponimet në lidhjen tuaj të dashurisë.

Punoni në heshtje drejt qëllimeve tuaja.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera