Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n3.jpg

Shenjat më me fat për sotDashi
Gjërat mund të vijnë në një kulm dramatik për ju. Mund të duket sikur gjithçka po funksionon kundër jush.

Vini re se kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të gjetur ekuilibrin dhe për të fituar një perspektivë shumë më të madhe për çështjet sentimentale në jetën tuaj.

Demi
Mendja juaj ka të ngjarë të jetë e fokusuar tek financat tuaja sot dhe ju mund të jeni duke kërkuar mënyra të panjohura më parë për të avancuar karrierën.

Kolegët ose miqtë mund t’ju ndihmojnë të shkoni në drejtimin e duhur.

Besojini intuitës tuaj, pasi ajo po funksionon në një nivel shumë të lartë.

Binjaket
Sot është një ditë e mrekullueshme për ju.

Më në fund duket se keni kuptuar proceset tuaja të mendimit dhe emocionet e brendshme.

Ju do të ndiheni tepër të ndjeshëm dhe të dashur dhe njerëzit do të tërhiqen nga ju për shkak të saj. Me paratë tregohuni më racional.

Gaforrja
Sot mund të ketë disa njolla që mund të jenë të vështira për t’upastruar.

Ndoshta pavendosmëria juaj po e bën shumë të vështirë për ju që të jeni efektiv.

Mënyra juaj e lehtë për të ecur me rrjedhën është duke e bërë më të lehtë për njerëzit e tjerë që t’ju manipulojnë për të bërë atë që duan. Merrni kontrollin e situatës.

Luani
Edukoni anën tuaj artistike dhe romantike sot.

Zemra dhe mendja juaj më në fund janë në të njëjtën faqe dhe është shumë më lehtë të thuash saktësisht se si ndihesh.

Dilni në rrugë dhe takohuni sonte me njerëzit. Mos e izoloni veten brenda katër mureve.

Virgjeresha
Sot mund të jetë një nga ato ditë kur ndiheni të gatshëm për të shkuar diku. Mos u shqetësoni për detajet.

Ndiqni zemrën tuaj në një vend fantazie. Përgjigja që ju kërkoni është shumë pranë.

Merrni kontrollin e fatit tuaj dhe punoni drejt synimeve që keni vendosur.

Peshorja
Kjo është një ditë fantastike. Elementet e jetës suaj duket se po bien në vend.

Jeni në një periudhë kur po filloni cikle të reja dashurie dhe aktiviteti mendor.

Zemra dhe mendja juaj po punojnë në mënyrë harmonike, prandaj përfitoni nga kjo për të bërë disa plane.

Akrepi
Sot, mendja juaj mund të fokusohet drejt subjekteve të thella. Ju mund të eksploroni shkencat, psikologjinë ose metafizikën.

Ju ndoshta do të zbuloni disa fakte ose ide të reja që mund ta mbajnë mendjen tuaj të zënë për orë të tëra.

Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet në formë më të mirë nga sa e prisnit.

Shigjetari
Një ngritje e papritur e intuitës suaj mund t’ju bëjë të ndiheni në një mendje me mendimet, ndjenjat dhe dëshirat e të tjerëve.

Për pasojë komunikimi juaj do të jetë i qartë dhe i hapur.

Ka të ngjarë të afroheni më shumë me të gjithë të dashurit tuaj, veçanërisht me partnerin tuaj romantik.

Mos prisni që gjithçka që merrni të jetë pozitive.

Bricjapi
Mendja juaj është e fortë dhe e përqendruar sot. Si rezultat, ju me siguri po ndiheni veçanërisht të fortë fizikisht.

Njohuritë e papritura mund t’ju sjellin një mirënjohje të kënaqshme, për të mos përmendur respektin e dikujt të rëndësishëm për ju.

Niveli juaj i intuitës është i lartë dhe i përshtatshëm për t’ju shërbyer mirë tani.

Ujori
Prisni ta kaloni pjesën më të madhe të ditës tuaj vetëm.

Informacioni i marrë nga librat ose televizioni, që përfshin historinë, filozofinë ose fenë, mund t’ju frymëzojë të shikoni më thellë në një temë dhe ta ktheni në avantazhin tuaj.

Ekziston mundësia që ju të frymëzoheni për të shkruar ose shprehur ndryshe idetë dhe ndjenjat tuaja.

Peshqit
Disa ëndrra të çuditshme mund të stimulojnë imagjinatën tuaj dhe t’ju çojnë në rrugë të reja eksplorimi.

Mos u habitni nëse mësoni gjëra të reja për veten tuaj për të cilat nuk keni qenë në dijeni më parë.

Ju gjithashtu mund të gjeni aftësitë tuaja psikike në rritje.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera