Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-32.jpg

Shenjat më me fat për sotDashi
Ju mund të zhgënjeheni sot kur njerëzit të mos veprojnë në mënyrë racionale.

Mos harroni se jo të gjithë e shohin botën ashtu siç e shihni ju.

Ekziston një element i emocioneve të forta që do të luajë një rol të rëndësishëm sot.

Demi
Ju mund të jeni duke punuar në një projekt të madh që tërheq energjinë tuaj krijuese.

Për sa i përket qëllimeve dhe ëndrrave afatgjata, ky lloj projekti është në rrugin tuaj.

Ngadalësoni dhe bëni një pushim. Mos u dekurajoni.

Binjaket
Mundohuni të qëndroni në anën më të lehtë sot.

Ju jeni ura që lidh një ishull me bregun.

Kini kujdes që situata të mos bëhet çështje e vetëmohimit.

Sa i përket aspektit sentimental, gjasat janë që të njihni një person interesant.

Gaforrja
Ju mund të pyesni veten si është e mundur që ju mund të fitoni kontrollin e kaq shumë pjesëve të jetës tuaj, por asgjë nuk duket se shkon si duhet kur bëhet fjalë për romancën?

Ndoshta ju po ngatërroni njerëzit përreth jush duke projektuar një imazh që është krejtësisht ndryshe.

Luani
Ju mund të jeni duke u përpjekur t’i trajtoni gjërat në mënyrë të rregullt.

Mundohuni të mos zhgënjeheni shumë nëse gjërat nuk funksionojnë saktësisht siç dëshironi.

Tensioni mund të ndodhë kur çështjet e zemrës dalin jashtë kontrollit.

Virgjeresha
Vetëm kur mendonit se keni dashuri dhe romancë në jetën tuaj, diçka ose dikush ndërhyn për ta fitur zemrën tuaj.

Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që të merrni disa këshilla si të shtoni të ardhurat tuaja.

Peshorja
Emocionet ekstreme ka të ngjarë t’ju përfshijnë, duke ju bërë shumë të vetëdijshëm për mjedisin dhe njerëzit që ju rrethojnë.

Fantazia është një mënyrë e jashtëzakonshme për t’i shpëtuar intensitetit emocional.

Akrepi
Jini të përgatitur për një reagim emocional që ka të ngjarë të ndodh sot, nëse bëheni shumë posesivë ndaj partnerit.

Në vendin e punës, mund të përballeni me ndonjë keqkuptim që do t’ju duhet ta sqaroni.

Shigjetari
Sot mund të ndiheni të bllokuar nga të gjitha anët, pa asnjë çelje shpëtimi.

Ekziston një grup i fortë forcash që veprojnë në mënyrë të tillë që t’ju bëjnë të ndiheni përgjegjës për ndonjë rrëmujë që ka ndodhur në jetën tuaj.

Mos ia hidhni fajin vetes.

Bricjapi
Emocionet tuaja mund të jenë mjaft të forta sot.

Ju mund ta keni të vështirë të veproni pa pasur ndjenja të forta.

Kini kujdes që të mos flisni pa menduar sepse fjalët tuaja do të ndikojnë tek njerëzit e tjerë.

Jini të hapur për mendimet e të tjerëve.

Ujori
Njerëzit rreth jush mund ta kenë të vështirë të merren me intensitetin e sotëm, por ju do të jeni mjaft të aftë të përshtateni në çfarëdo situate që ju del përpara.

Dijeni që anija në të cilën ndodheni është në gjendje të mirë për t’u përballur me detin.

Peshqit
Çështjet e zemrës mund të jenë paksa të vështira për tu trajtuar tani.

Mundohuni të mos i mbyllni plotësisht kanalet e komunikimit ndërsa punoni në trajtimin e këtyre çështjeve.

Miqtë do t’ju dëgjojnë dhe do t’ju ndihmojnë të zgjidhin emocionet tuaja nëse i lejoni.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera