Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/couple-in-love-3.jpg

Shenjat më sensuale të ZodiakutAta janë karizmatikë dhe joshës të shkëlqyeshëm edhe përkundër vetvetes.

Ata e lëshojnë hijeshinë e tyre fizikisht dhe mendërisht.

Me ta atmosfera ndryshon, ajri bëhet i ngarkuar, emocionet galopojnë, reagimet janë pothuajse të dukshme.

Le të shohim se cilat janë  6 shenjat më sensuale të Zodiakut

Dashi

Shenja e Dashi ka pak rivalë.

Mënyra e tij e të qenurit është jashtëzakonisht joshëse.

Ai ka një personalitet të fortë dhe të vendosur dhe kjo e bën një burrë veçanërisht të virgjër dhe një grua me të vërtetë intriguese!

Demi

Shenja e Demi është një nga shenjat më sensuale të Zodiakut.

Në sferën intime është intensive, do të guxonim ta quajmë pikante, kurrë të lodhur.

Ajo që ai nuk e vlerëson është miqësia.

Demi është mjaft i vrazhdë në qasjet e tij, por kjo e bën atë edhe më të dëshirueshëm.

Luani

Ndër shenjat më sensuale të Zodiakut nuk mund të mungojë shenja e Luanit.

Pasionante, imagjinare, dashnore e lojërave të fjalëve dhe atyre dashurore.

Një shenjë vërtet e fuqishme për sa i përket joshjes. Nga e cila nuk ka shpëtim.

Peshorja

Në dallim nga shenjat e tjera shumë më të qarta dhe karizmatike, shenja e Peshores nuk është saktësisht joshëse.

Ndryshe nga të tjerët ajo nuk pëlqen të përjetojë hijeshinë e saj ndaj të tjerëve.

Por është jashtëzakonisht sensuale.

Pamja e saj gjithnjë melankolike, rezervon që ndonjëherë ta bëjë të duket e shkëputur dhe e largët, gjë e cila e bën atë një nga shenjat më tërheqëse dhe më të dëshiruara të Zodiakut.

Akrepi

Është një shenjë e përsosur sensuale.

Kushdo që njeh një Akrep e di se për çfarë po flasim.

Është një shenjë e dëshirës së pastër, pasionant deri në ekstrem dhe përkundër helmit të tij, ta kesh si partner është një privilegj i vërtetë.

Shigjetari

Një shenjë vërtet sensuale dhe pasionante, gjithmonë e etur për partnerin, të cilit nuk ia fsheh aspektin e fortë erotik.

Por kini kujdes që të mos e mërzitni, pasi Shigjetarit i duhen stimuj të vazhdueshëm, që të mos bie kurrë në rutinë.

Të fundit

Shenja më me fat

Dashi Këshillohet që të bëni kujdes gjatë kësaj dite në raport me të tjerët. Vëmendje duhet treguar edhe në dashuri, pasi duke nisur nga e pasditja e së shtunës dhe të dielën, debatet d

Studim: Mëngjesi është hapi kryesor për humbjen e peshës

Një ditë produktive kërkon mëngjes të pasur me fibër e proteina. Sipas ekspertëve, ky vakt duhet ngrënë patjetër brenda një ore nga zgjimi. Ndërsa reka duhet planifikuar 4-5 orë më vonë

A po bëhet më pak vdekjeprurës koronavirusi?

Po bëhet gjithnjë e më e qartë se njerëzit kanë më pak të ngjarë të vdesin nëse marrin Covid-19 tani krahasuar me fillimet e pandemisë, të paktën në Evropë, por arsyet pse mund të ndo

Ushqimet që largojnë dhimbjet e forta të stomakut

Dhimbjet e stomakut nuk janë të pëlqyeshme për askënd dhe jo më kot konsiderohen si më të bezdisshmet. Kur ju dhemb stomaku ose barku, faji fillimisht bie mbi ndonjë ushqim të rëndë që mu

Ky do të jetë moti për sot dhe nesër

Ditën e premte një ciklon i fuqishëm do të zhvillohet mbi Italinë veriore, e gjatë natës në mes së premtes dhe së shtunës do të kalojë edhe mbi rajonin tonë, bën të ditur Prishtina Wea

Horoskopi i datës 25 shtator

Dashi – Në dashuri do të përballeni me probleme, por gjithçka do të varet nga mosha dhe vendi ku jetoni. Sa i takon punës, apo për ata që studiojnë, duhet të shfaqin përqendrim maksim

Info Tjera