Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/horoskopi-2.jpg

Shenjat që e pësojnë nga tradhëtiaGaforrja 
Gaforrja është një prej shenjave më të dashura të gjithë zodiakut, është gjithmonë e gatshme të ndihmojë dhe kujdeset për personin që ka pranë.

Të lindurit e kësaj shenje kanë nevojë për shumë dashuri dhe afeksion, janë të ndjeshëm dhe naivë e shpesh e gjejnë veten në një marrëdhënie me personin e gabuar.

Kjo shenjë jeton për emocionet, është shumë romantike dhe jep gjithçka nga vetja në një marrëdhënie.

Do që gjithmonë të ofrojë më të mirën nga vetja, prandaj zhgënjehet dhe plagoset shumë rëndë nga tradhtitë e të tjerëve.

Akrepi
Akrepi ka një karakter të fortë, intensiv dhe ka kapacitetin të kuptojë të gjithë emocionet që të tjerët provojnë.

Sinqeriteti është shumë i rëndësishëm për të lindurit në këtë shenjë, prandaj ndonjëherë ua hedhin.

Kur dashurojnë, e kanë të vështirë të besojnë se njeriu që duan është jo besnik përballë tij.

Shumë herë nuk e vënë re një tradhti ose gënjeshtër ose e kuptojnë kur është shumë vonë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera