Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/2fcdbcaa80c972414852bcac6abf90bb_L.jpg

Shenjat që tregojnë se po bëheni një person më i mirëÇdo person aspiron ta arrijë një moshë të caktuar kur më në fund mund të thonë se jeta i ka testuar mjaftueshëm për t’i mësuar disa prej të vërtetave më të rëndësishme rreth ekzistencës së tyre në botë.

Kjo është për shkak se çdo person dëshiron të bëhet më i mençur, më inteligjent dhe më i fortë.

Por, përmirësimi i një individi nuk mund të ndodh pa ndryshime të dukshme.

Të gjitha transformimet jo vetëm se nuk janë komode, por këto janë tejet të rëndësishme sepse tregojnë se ajo çfarë jeni duke e përjetuar është krejtësisht normale.

Nëse i keni këto shenja të mëposhtme, atëherë kijeni parasysh se janë indikatorë që ju po bëheni person më i mirë:

Ju e gjeni shkaktarin e vërtetë të problemit

Kur filloni ta shikoni rrënjën shkaktare të çdo problemi në vend se ta zgjidhni vetëm përkohësisht, atëherë kjo është indikator se jeni duke u bërë më të pjekur në mënyrën et ë menduarit.

I pranoni gabimet tuaja

Askujt nuk i pëlqen të kërkoj falje, por nëse nuk ndiheni të pranuar t’i pranoni gabimet, atëherë kjo nënkupton se keni evoluar në person më të mirë.

Bëni më shumë pyetje

Gjatë gjithë jetës, ju e bëni të qartë se duhet të dëgjoheni me kujdes.

Por, posa ta kuptoni se dëgjimi është më i rëndësishëm sesa të flasësh, atëherë kjo nënkupton se jeni bërë më të mençur.

I zgjedhni me kujdes personat me të cilët e kaloni kohën

Si i ri, ju nuk brengoseni shumë se koha që e shpenzoni me disa njerëz jo vetëm se jua ulë disponimin por edhe ju sjell më shumë negativitet në mendime.

Megjithatë, posa të keni filluar t’i zgjedhni me kujdes njerëzit me të cilët pëlqeni ta shpenzoni kohën, atëherë kjo është shenjë se jeni rritur dhe nuk dëshironi të rrini mes njerëzve negativë.

E tregoni të vërtetën

Kur të bëheni më të mençur, ju nuk keni më frikë.

Kjo është arsyeja se përse nuk frikësoheni t’ua thoni familjarëve dhe miqve gjërat e vërteta.

Kërkoni ndihmë

Kur e kuptoni se kërkimi i ndihmës gjatë kohës kur jeni në nevojë nuk ju bën inferior ndaj tjerëve, atëherë tregon se jeni bërë më të mençur

Të fundit

Dy kompani farmaceutike rifillojnë testimin e vaksinës anti-COVID 19

Dy kompani prodhuese barnash njoftuan të premten rifillimin e testimit në Shtetet e Bashkuara të vaksinave të tyre për COVID-19. Testimi i vaksinës së kompanisë AstraZeneca ishte ndërprerë q

Cila dhuratë i pëlqen më shumë një gruaje

Ajo që një grua kërkon në një marrëdhënie është respekti, besnikëria dhe reciprociteti.   Është shumë e zakonshme të shohësh burra që shpenzojnë pasuri në bizhuteri, veshje, parfume

Pulë e pjekur

Përbërësit: 1 Pulë e ngrirë (1kg) 100gr Gjalpë 2 Lugë çaji kripë 6 Tufa erëza të ndryshme 1 Lugë çaji piper i zi 1 Lugë gjelle mëlmesa perimesh 1 Hudhër 2 Kupa prasë e grirë 2 Kupa s

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë

Horoskopi juaj

Dashi Sjellja në një mënyrë diktatoriale me anëtarët e familjes do të çojë në debate dhe inate. Zgjidhni të vishni diçka që partneri juaj pëlqen t’jua shohë. Mendoni dy herë para se

Supë me patate dhe presh

Përbërësit: 4 copë presh 2 Patate 1 Supë e gatshme perimesh 2 lugë vaj 2 thelpinjë hudhër 2 thelpinjë hudhër 1 kupë ajkë (schmand) Kripë dhe piper i zi Përgatitja: Zieni supën e perimev

Info Tjera