Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/qen1.jpg

Shfaqen qentë blu, ‘shokojnë’ qytetarëtNjë grup qensh me ngjyrë blu, janë zbuluar në qytetin rus Dzerzhinsk, nga një përdorues i cili i fotografoi dhe i ngarkoi fotot në rrjete sociale.

Ngjyra blu ka ngjallur kureshtje tek publiku, por ekspertët dhe ambientalistët kanë ngritur shqetësime kundër nuancës së panatyrshme.

Sipas një raporti nga Daily Mail, ngjyrosja e çuditshme e qenve mendohet të jetë shkaktuar nga mbeturinat kimike pranë nëj fabrike të braktisur të epokës sovjetike në Dzerzhinsk.

Impianti i prodhimit kimik dikur bënte acid hidrokuyanik dhe u mbyll gjashtë vjet për parë për shkak të falimentimit.

Pasi fotot u shfaqën në internet, autoritetet e interesuara kanë dërguar një ekip i cili ka për detyre t’i ekzaminojë këta qen.

“Ata duhet të kontrollohen, shëndeti i tyre duhet të vlerësohet dhe duhet të gjendet arsyeja pse janë ngjyrosur”, citoi një zëdhënës i qeverisë.

“Po zhvillojmë biseda me shefat e ndërmarrjes rreth mundësive të kapjes së qenve”, shtoi ai.

Të fundit

Një plan efektiv 10-ditor për të zhdukur yndyrat nga trupi

Keni nisur një rrugëtim për heqjen e kileve të tepërta nga trupi? Provni këtë plan efektiv 10-ditor për të përparuar më shumë me qëllimet tuaja, transmeton lajmi.net. Nxirrni yndyrat jash

Dy mënyra për të vërejtur nëse po përjetoni COVID-19 apo ftohje

Gjatë kohës më të ftohtë të vitit, kur ftohjet dhe gripi vazhdojnë, ne priremi të shmangim takimin me miq dhe familje. Për fat të mirë, është e lehtë të thuash nëse ke të bësh vetëm

9 gjërat që bëjnë gjithmonë njerëzit me shumë ndikim

Çdo person i suksesshëm që njoh, është jashtëzakonisht i aftë në bindjen e njerëzve të tjerë përreth tij. Jo nëpërmjet manipulimit apo presionit, por përmes aftësive të tij bindëse:

Disa nga pijet që do ju ndihmojnë të flini të qetë gjatë natës

Ekzistojnë disa pije që ju ndihmojnë të bëni gjumë të qetë gjatë natës. Dy janë rregullat të cilat duhet të zbatohen me patjetër: Ndaloni të hani dhe pini të paktën dy orë para gjumi

Dëshironi të humbni në peshë: Hani mollë

Me siguri e dini se pemët dhe perimet mund t’ju ndihmojnë të humbni në peshë. Një nga pemët më të mira për ta konsumuar janë mollët, madje ekziston një thënie: “Një mollë n

Këto detaje të thjeshta në pamjen tuaj ju bëjnë të dukeni më të mëdha në moshë

Ikona e famshme e modës Coco Chanel dikur tha: “Asgjë nuk e bën një grua të duket më e vjetër se sa shtrenjtësia dhe komplikimet”, shkruan “BrightSide”. Ky citim ka një rëndësi të

Info Tjera