Shtëpia ime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Kuzhina-1.jpg

4 ide për një kuzhinë të bukur dhe moderneTë gjithë e dimë që kuzhina është një nga hapësirat më të frekuentuara të shtëpisë dhe më të rëndësishme.

Por, kjo pjesë kërkon shpeshëherë ndryshime.

Prandaj për të gjithë ju që keni planifikuar të bëni një hap të tillë për kuzhinën tuaj merrni sado pak nga sugjerimet tona dhe miksojini me stilin tuaj.

E kaltra dhe e gjelbërta, kombinim perfekt

Nëse kuzhina juaj ka shumë dritë, futja e këtyre dy ngjyrave do e zbukurojë shumë.

Përdorni dhe ngjyrën e drurit për të arritur perfeksionin.

Vjollce, ngjyra vitit!

Është ndër trendet më të bukura të vitit, e miksuar me grinë dhe portokallinë është perfekt për një kuzhinë elegante.

Ngjyrat e lehta

Përdorimi i ngjyrës pudër në mure dhe i të bardhës apo blusë në gri te modelimi i kuzhinës janë ndër kombinimet klasike që s’dalin kurrë nga moda.

Kontrastet mes ngjyrave

Ngjyra e drurit e kombinuar me mermer në nuanca të veçanta është kombinimi që do mahnit miqtë tuaj sapo ta shohin.

Të fundit

Maria Sharapova prezantoi në botë linjën e saj të parë të mobilieve

Rusja Maria Sharapova, dikur tenistja më e mirë në botë (fituese e pesë turneve Grand Slam), këto ditë ka prezantuar linjën e saj të parë të mobilieve dhe detajeve për shtëpi Në bashkëp

3 aksesorët që ju bëjnë t’i shijoni pushimet këtë verë

Shprehja e njohur “shtëpi e ëmbla shtëpi” ka me vete atë ndjenjën e komfortit që e kërkojmë kudo, edhe kur shkojmë me pushime gjatë verës. Detajet janë ato që bëjnë diferencën, nda

Nis ndërtimi i eko-qytetit me 42,000 shtëpi

Singapori po ndërton eko-qytetin Tengah që përfshinë 42,000 shtëpi të reja në pesë zona banuese. Ky do të jetë vendbanimi i 24-të i ndërtuar nga qeveria e Singaporit që nga Lufta e Dytë

Shtëpizat më të bukura miniaturale në vitin 2020: Kreative dhe të bukura

Është shumë mbresëlënëse të vështrohet deri ku shkojnë kreativiteti dhe zgjuarsia njerëzore – thuhet në përshkrimin e videos “Living Big In A Tiny House”, ka publikuar videon e shtë

Prezantohet projekti 500 miliard dollarësh

Princi i kurorës Mohamed bin Salman zbuloi projektin e tij të fundit për ndërtimin e një qyteti të ri të quajtur “më i avancuari në botë” në një projekt prej 500 miliard dollarësh. Ne

Pesë plane frymëzuese për banesa të vogla

Banesat bashkëkohore të dimensioneve të vogla janë bërë simbol i efikasitetit dhe i dizajnit të jashtëzakonshëm Nuk është për t’u habitur që apartamentet modeste për arkitektët dhe de

Info Tjera