Shtëpia ime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/banesa.jpg

Pesë plane frymëzuese për banesa të voglaBanesat bashkëkohore të dimensioneve të vogla janë bërë simbol i efikasitetit dhe i dizajnit të jashtëzakonshëm

Nuk është për t’u habitur që apartamentet modeste për arkitektët dhe dekoruesit të enterierit janë bërë burim frymëzimi për projekte të dedikuara personave të cilët dëshirojnë të jetojnë rehat, por në hapësirë të vogël.

Planet e banesave të cilat po jua prezantojmë mund t’ju ofrojnë frymëzim se si të organizoni enterierin e apartamentit tuaj:

1. Jeta në 30 metra katrorë

Kjo garsonierë prej 30 metrash katrorë ofron çdo gjë që është e nevojshme. Ka kuzhinën me ishulli (i cili njëherësh shërben edhe si trapezari), dhomën e ndejës dhe dhomën e gjumit, banjën, madje edhe dollapin për gardërobë dhe ballkonin.

Zgjedhja e materialeve dhe e ngjyrave të shndritshme krijon hapësirë të këndshme për të jetuar.

2. Banesë e vogël funksionale

Ky mini-apartament tregon se si mund të jetoni rehat dhe në mënyrë funksionale edhe në pak metra katrorë. Ky tip i banesës është dizajnuar për mënyrën e llojllojshme të jetës urbane – edhe për banim, edhe për të punuar nga shtëpia.

Dhoma e gjumit e madhe ofron hapësirë të mjaftueshme për të organizuar një kënd funksional për punë.

Të fundit

Si t’i eliminoni dhe zmbrapsni milingonat në mënyrë të sigurt

Milingonat janë insekte të vogla irrituese. Ato bëjnë kërdi në çdo dhomë të shtëpisë në kërkim të kafshatave dhe pijeve të shijshme. Nëse jeni duke bërë piknik jashtë, kjo mund të

Maria Sharapova prezantoi në botë linjën e saj të parë të mobilieve

Rusja Maria Sharapova, dikur tenistja më e mirë në botë (fituese e pesë turneve Grand Slam), këto ditë ka prezantuar linjën e saj të parë të mobilieve dhe detajeve për shtëpi Në bashkëp

3 aksesorët që ju bëjnë t’i shijoni pushimet këtë verë

Shprehja e njohur “shtëpi e ëmbla shtëpi” ka me vete atë ndjenjën e komfortit që e kërkojmë kudo, edhe kur shkojmë me pushime gjatë verës. Detajet janë ato që bëjnë diferencën, nda

Nis ndërtimi i eko-qytetit me 42,000 shtëpi

Singapori po ndërton eko-qytetin Tengah që përfshinë 42,000 shtëpi të reja në pesë zona banuese. Ky do të jetë vendbanimi i 24-të i ndërtuar nga qeveria e Singaporit që nga Lufta e Dytë

Shtëpizat më të bukura miniaturale në vitin 2020: Kreative dhe të bukura

Është shumë mbresëlënëse të vështrohet deri ku shkojnë kreativiteti dhe zgjuarsia njerëzore – thuhet në përshkrimin e videos “Living Big In A Tiny House”, ka publikuar videon e shtë

Prezantohet projekti 500 miliard dollarësh

Princi i kurorës Mohamed bin Salman zbuloi projektin e tij të fundit për ndërtimin e një qyteti të ri të quajtur “më i avancuari në botë” në një projekt prej 500 miliard dollarësh. Ne

Info Tjera