Shtëpia ime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/shtepizat.jpg

Shtëpizat më të bukura miniaturale në vitin 2020: Kreative dhe të bukuraËshtë shumë mbresëlënëse të vështrohet deri ku shkojnë kreativiteti dhe zgjuarsia njerëzore – thuhet në përshkrimin e videos

“Living Big In A Tiny House”, ka publikuar videon e shtëpizave miniaturale më të bukura të publikuara në kanalin e tyre vitin e kaluar.

Thonë që gjithnjë e më shumë njerëz anojnë drejt kësaj mënyre minimaliste të jetës. Mirëpo, nuk ndryshojnë të gjitha mënyrat e jetës vetëm për shkak të kursimit, por edhe për shkak të ndjenjës së lirisë të cilat ofrojnë shtëpitë e vogla lëvizëse dhe për shkak të afrimit cilësor me anëtarët e familjes.

Në të vërtetë, në hapësirën miniaturale familja është në kontakt shumë të afërt dhe ka nevojë për shumë kompromise për të funksionuar çdo gjë siç duhet.

Në shtëpitë e tilla është e pamundur thjesht “të zhdukesh” duke u fshehur në ndonjë hapësirë, siç është rasti në shtëpitë e mëdha.

Shikojeni videon cilat shtëpi miniaturale u veçuan si më të bukurat në vitin 2020:

Të fundit

Si t’i eliminoni dhe zmbrapsni milingonat në mënyrë të sigurt

Milingonat janë insekte të vogla irrituese. Ato bëjnë kërdi në çdo dhomë të shtëpisë në kërkim të kafshatave dhe pijeve të shijshme. Nëse jeni duke bërë piknik jashtë, kjo mund të

Maria Sharapova prezantoi në botë linjën e saj të parë të mobilieve

Rusja Maria Sharapova, dikur tenistja më e mirë në botë (fituese e pesë turneve Grand Slam), këto ditë ka prezantuar linjën e saj të parë të mobilieve dhe detajeve për shtëpi Në bashkëp

3 aksesorët që ju bëjnë t’i shijoni pushimet këtë verë

Shprehja e njohur “shtëpi e ëmbla shtëpi” ka me vete atë ndjenjën e komfortit që e kërkojmë kudo, edhe kur shkojmë me pushime gjatë verës. Detajet janë ato që bëjnë diferencën, nda

Nis ndërtimi i eko-qytetit me 42,000 shtëpi

Singapori po ndërton eko-qytetin Tengah që përfshinë 42,000 shtëpi të reja në pesë zona banuese. Ky do të jetë vendbanimi i 24-të i ndërtuar nga qeveria e Singaporit që nga Lufta e Dytë

Prezantohet projekti 500 miliard dollarësh

Princi i kurorës Mohamed bin Salman zbuloi projektin e tij të fundit për ndërtimin e një qyteti të ri të quajtur “më i avancuari në botë” në një projekt prej 500 miliard dollarësh. Ne

Pesë plane frymëzuese për banesa të vogla

Banesat bashkëkohore të dimensioneve të vogla janë bërë simbol i efikasitetit dhe i dizajnit të jashtëzakonshëm Nuk është për t’u habitur që apartamentet modeste për arkitektët dhe de

Info Tjera