Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/how-to-show-love-740x416.jpeg.jpg

Si mund ta zbuloni varësinë emocionale?Meqenëse ky është një problem shumë i zakonshëm në shoqërinë e sotme, është e rëndësishme të mësoni të identifikoni varësinë emocionale.

Lajmi i mirë është se me ndihmë profesionale dhe vullnet, ne mund ta kapërcejmë atë.

Është jetike që sapo të zbulojmë shenja paralajmëruese, të mos i injorojmë ato.

Varësia emocionale është një gjendje psikologjike që shkakton shqetësime dhe shqetësime për njerëzit në një periudhë afatgjatë.

Kjo sepse ata mbështeten shumë te njerëzit e tjerë që të ndihen mirë me veten e tyre.

Me fjalë të tjera, përgjegjësia për gjendjen emocionale të individit transferohet te një individ tjetër.

Nëse varësia juaj emocionale lidhet me një të afërm, bashkëpunëtor, mik, shok klase ose bashkëpunëtor, duhet të jeni në gjendje të punoni në të dhe të luftoni kundër tij.

Vetëm në këtë mënyrë do të gjeni lehtësim nga dhimbja juaj dhe do të jeni në gjendje të krijoni marrëdhënie të shëndetshme dhe autentike, shkruan abcnews.al

Varësia emocionale minon njerëzit dhe madje mund t’i bëjë ata të mendojnë se shqetësimi dhe ankthi i tyre janë krejtësisht normale.

Pa ditur se si t’i menaxhojnë siç duhet emocionet e tyre, ata u drejtohen të tjerëve për mbështetje.

Ata dëshpërimisht dëshirojnë të ndiejnë një farë kënaqësie, pa e arritur kurrë.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera