Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/couple-in-love-3.jpg

Si ta kuptoni se po bini në dashuriBëni shaka se si do të ishte të “ishim së bashku”

Dy miq të vërtetë që nuk ndiejnë asgjë për njëri-tjetrin dhe nuk do të imagjinonin kurrë, kurrë se si do të ishte të “ishin së bashku”.

Thjesht nuk do t’i shkonte ndërmend.

Nëse ju ndodh dhe e gjeni veten duke bërë shaka të tilla, atëherë dije se mes jush nuk ka miqësi 100 përqind.

Kontrolloni shpesh profilet në rrjetet sociale

Ju ka ndodhur ta gjeni veten duke kontrolluar shpesh atë që ai/ajo bën në internet?

Duke menduar se kush dreqin është ajo vajzë apo djalë që komenton një zemër një foton e tij/saj, apo çfarëdo lloj detaji të tillë.

Është e pashmangshme jeni në fazën e tranzicionit nga miqësia te dashuria.

Nuk mund të rrini pa u takuar shpesh me njëri-tjetrin

Nëse dikur shiheshit dy herë në muaj dhe tani nuk ka ditë që kalon pa u takuar, kjo mund të thotë diçka.

Sidomos nëse dëshira për të qenë me të, vjen pasi mendoni se po takoheni shumë pak.

Nëse e keni takuar çdo ditë, atëherë me shumë gjasa që kjo miqësi është më tepër se sa kaq.

Rregulli themelor: nëse e shihni dhe dëgjoni më shumë se mamaja juaj, atëherë ai/ajo është më shumë një mik.

Përjetoni emocione kur jeni pranë tij/saj.

Ju ka ndodhur ta shihni veten duke belbëzuar kur jeni pranë tij/saj?

Kjo ndodh ndoshta sepse ju pëlqen më shumë se një mik.

Nëse nuk e keni përjetuar këtë ndjesi më parë, kjo nënkupton se marrëdhënia juaj ka ndryshuar.

Ndonjëherë mjafton një gjest, një prekje, një vlerësim ose një fjalë më e ëmbël se zakonisht për të ndryshuar letrat në tryezë.

Dëshironi të qëndroni vetëm me njëri-tjetrin

Një tjetër shenjë mjaft e qartë është dëshira për të qenë vetëm.

Nëse më përpara preferonit të dilnit në grup, tashmë dëshironi të qëndroni në botën tuaj.

E vërteta është, ju do të donit të krijoni një çift.

Nëse ndjenja themelore shkon përtej miqësisë, herët a vonë dashuria do të lulëzojë.

Nuk i pëlqen kur flisni për një djalë/vajzë tjetër

Kur përmendni se keni takuar një djalë apo vajzë të lezetshme, ka tendencën ta përçmojë apo të flasë keq për të.

Arsyeja mund të lidhet me një karakter posesiv, por gjithashtu mund të shkojë përtej kësaj: xhelozia.

Të fundit

Kanceri i mushkërive: Simptoma në fytyrën tuaj që nuk duhet ta injoroni

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më serioze të kancerit që diagnostikohet, pasi zakonisht është e vështirë të dallosh derisa të përhapet në pjesë të tjera të trupit. Kanceri

Zbulohet planeti i “pavarur” në Rrugën e Qumështit

Disa shkencëtarë kanë zbuluar ekzoplanetin më të vogël, me një madhësi sa e Tokës, që rrotullohet vetëm rreth galaktikës sonë dhe nuk i përket asnjë sistemi diellor. Astronomët vlerës

Në fund të këtij muaji hëna do të duket ndryshe, kujdes!

Ka një Hënë të plotë më 31 tetor dhe si hëna e dytë e plotë e muajit, ajo është gjithashtu edhe “Hëna blu”. Ju duhet ta shfrytëzoni në maksimum këtë moment hënor dhe të sigurohen

Një ekip kërkimor thotë se vala e dytë e ka origjinën nga Spanja

Një variant i koronavirusit që ka origjinën tek punëtorët spanjollë të fermave është përhapur me shpejtësi në pjesën më të madhe të Evropës që nga vera dhe tani përbën shumicën e

Biskota me gjalpë kikiriku

Përbërësit 1 filxhan gjalpë kikirikësh 250 gr sheqer 1 vezë 2 lugë gjelle kikiriki i bluar imët 1 pluhur për pjekje Përgatitja Në një enë bëni bashkë gjalpën e kikrikut me vezën, pluh

Koalat po zhduken për shkak të stresit!

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin e tyre imunitar të shkaktuar nga shkatërrimi i

Info Tjera