Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/auto_close-up-couple-love-posing-while-kissing_1140-3571605629649.jpg

Si të jepni puthjen e përsosurNjë puthje mund t’ju ​​bëjë të ndjeni gjithçka, ose mund të bëjë që të mos ndiheni absolutisht asgjë.

Prandaj, qëllimi i puthjes është të ju ndihmojë të kuptoni se sa ju pëlqen dikush ose sa ju pëlqen ai.

Një puthje mund ta bëjë një marrëdhënie më të fortë ose edhe ta prishë atë.

Mund t’ju ndihmojë gjithashtu të kuptoni nëse partnerin tuaj e shihni si mik dhe të dashur.

Kështu që këtu janë përbërësit për puthjen e përsosur!

Frymë e freskët
Mendja e shëndoshë thotë kështu, por shumë njerëz kanë erë të keqe të gojës.

Por era e keqe e gojës mund t’i ndodhë çdokujt, madje edhe juve!.

Kështu që sigurohuni që të lani dhëmbët çdo ditë dhe të mbani frymën të freskët.

Pavarësisht se sa i mirë jeni në puthje, aroma e keqe do të shkatërrojë gjithçka.

Krijoni një atmosferë
Pavarësisht nëse do ta jepni atë në fund të datës së parë ose në takimin e tretë ose pas një kohe të gjatë, pritja krijon tension dhe tension që ju mund ta largoni me vetëm një puthje të fortë.

Sigurohuni që të mos e lodhni personin tjetër dhe as të tregoni se jeni në nxitim.

Puthja duhet të jepet në kohën e duhur.

Luaj me sytë
Kur shkoni të jepni një puthje, kuptohet se nuk mund të flisni, përse të mos investoni në kontakt me sy?

Kështu që sigurohuni që të “flisni” me sytë tuaj pak para se të takohen buzët por mbajini të mbyllura gjatë puthjes.

Kjo është për shkak se është pak mërzitur për njërin nga dy partnerët që t’i ketë ata të hapur dhe mund të të tërheqë vëmendjen.

Mos u mundoni ta kontrolloni, lëreni t’ju surprizojë

Një puthje e mirë është e fortë, prandaj duhet ta lini të të rrëmbejë.

Magjia e momentit do të prishet nëse përpiqeni ta kontrolloni.

Puthni njerëz që ju intrigojnë vërtet

Ne të gjithë ndjehemi fajtorë për njerëzit që kemi puthur pa e dëshiruar në të vërtetë: ndoshta për shkak të dehjes, një moment dobësie, etj.

Nëse puthni njerëz që dëshironi vërtet, ato puthje do të jenë më të mirat.

Nga ana tjetër, ekziston mendimi se me praktikë mësohet!.

Uluni dhe relaksohuni
Puthja është një përpjekje ekipore.

Në asnjë rrethanë nuk duhet të puthni dikë në mënyrë agresive për herë të parë ose të përpiqeni të merrni kontrollin.

Ndjeni tendencat e tij dhe vazhdoni së bashku.

Shikoni gjuhën tuaj
Përdorimi i gjuhës mund të jetë një përvojë e përsosur ose e tmerrshme!.

Mos harroni, është një puthje, jo një sulm.

Mbi të gjitha, askush nuk dëshiron të sulmohet nga një gjuhë ose të mbushë gojën e dikujt tjetër me gjuhën e tij.

Por nëse mësoni ta përdorni si duhet dhe me moderim, atëherë puthjet tuaja do të jenë të paharrueshme.

Ji spontan
Puthja spontane është e mrekullueshme!.

Jepja këtë dhuratë dikujt që dëshiron atje ku nuk e pret.

Kushtojini vëmendje mjedisit
Pavarësisht nëse është dritë qiriu ose një skenë nën yjet, në det apo gjatë një stuhie të papritur, ambienti bën një puthje interesante.

Për shkak se sytë tuaj janë të mbyllur pjesën më të madhe të kohës gjatë një puthjeje, ju do të dëgjoni dhe ndjeni gjërat që ndodhin rreth jush më qartë.

Kontrolloni pështymën tuaj
Sigurohuni që të kontrolloni pështymën, si dhe gjuhën.

Mos lejoni që një lumë të formohet nën mjekër.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera