Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/The-Hannah-Capstone-Homes-8610.jpg

Si të sjellësh energjinë e mirë brenda në shtëpiE besoni ose jo, energjia pozitive ekziston dhe mënyra më e mirë për të transformuar vendin ku jetoni, është të fusni sa më shumë energji të mirë.

Kjo gjë do ju ndihmojë të ndiheni më mirë, në paqe dhe të sigurt.

Ka disa truke të vogla që do ju ndihmojnë të ndryshoni gjithë atmosferën në shtëpinë e jetën tuaj.

Nisni nga pastrimi i shtëpisë e vazhdoni me hapat që do iu rendisim më poshtë:

Hap dritaret dhe ngriji grilat. Sa më shumë dritë të hyjë në shtëpi aq më mirë është.

Merr më të mirat e bimëve. Ato kanë fuqi shëruese dhe qetësuese.

Merrni bimë natyrale dhe vendosini nëpër shtëpi , duke u kujdesur t’i mbani të gjalla.

Vendosni kripë nëpër dhoma. Kristalet e kripës marrin energjinë negative.

Lëreni vetëm një orë kripën nëpër cepat e shtëpisë dhe hiqeni.

Ndryshoni mënyrën si keni vendosur mobiljet.

Ky veprim jep ndjesi shumë të mirë, ndaj provojeni.

Përdorni vajra esencialë të ndryshëm.

Zgjidhini sipas ndjesive që keni dhe lejojini të marrinm çdo energji të keqe.

Ndryshoni perceptimin tuaj për gjërat.

Energjia që mbani brenda vetes është arsyeja më e madhe pse ndiheni keq ose mirë.

Ndaj gjeni mënyrat specifike që e dini se kanë efekt mbi ju dhe zbatojini ato për të ndryshuar ndjesitë negative.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera