Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/not-interested.jpg

Sjelljet që tregojnë se një grua nuk është më e interesuar për partnerin e sajKeni dyshime se e dashura ka humbur interesimin? Epo mund të mos e keni gabim.

Të kuptuarit e grave është me të vërtetë një arritje, të cilën shumë burra nuk guxojnë as ta provojnë, por ka disa sjellje që zbulojnë se një grua nuk është e dashuruar me partnerin e saj.

Ky është një udhëzues i dobishëm për çdo grua për të sqaruar zemrën e saj.

Ajo nuk komunikon më
Komunikimi është një nga aspektet më të rëndësishme dhe të domosdoshme në jetën e një çifti.

Një grua që nuk ka ndërmend të vazhdojë një lidhje e shpreh këtë duke mos komunikuar më me partnerin e saj.

Nuk fillon biseda
Kjo është një nga sjelljet më të lidhura me mungesën e dialogut të hapur dhe konstruktiv.

Nëse një grua dëshiron t’i japë fund një lidhjeje, atëherë ajo do të pushojë së foluri dhe nuk do të hapë më asnjë temë diskutimi.

Bëhet nervoze
Një grua që nuk është e dashuruar me partnerin e saj shpesh është e prirur për të qenë nervoze.

Kështu që ajo ka tendencë të humbasë durimin me gjërat e padobishme sepse nuk dëshiron të jetë pranë partnerit të saj aktual.

Asaj nuk i intereson më asgjë
Në disa raste ajo madje mund të ndalojë të zemërohet apo shqetësohet, nuk ndjen ndonjë interes për partnerin.

Nëse ajo nuk ka më asnjë interes në marrëdhëniet në përgjithësi, kjo është një shenjë e keqe.

Krijon një pengesë emocionale
Një nga shenjat më të dukshme se një grua nuk është e dashuruar ka të bëjë me konfidencialitetin.

Konkretisht, ajo i mban të gjitha emocionet për vete, ndërsa gratë e dashuruara duan të ndajnë gjithçka me ata që duan.

Intimiteti nuk është më i njëjti
Pasioni është pjesë thelbësore e një marrëdhënieje romantike, kështu që spiuni kryesor regjistrohet në dhomën e gjumit.

Nëse ka një mungesë intimiteti në jetën e një çifti atëherë kjo mund të jetë një nga shenjat treguese.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera