Sofra jonë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/GelatoDiRiso-4898.jpg

Akullore me dy përbërës dhe pa sheqerAkullore pa sheqer në 1 minutë!.

A ju duket e pamundur?

E megjithatë është e mundur!.

E vetmja gjë që ju nevojitet janë banane dhe kakao.

Kjo është një recetë shumë e lehtë, për sa kohë që keni një banane të ngrirë.

Një ëmbëlsirë shumë e lehtë ideale edhe për ata që nuk pinë qumësht ose nuk agjërojnë pasi nuk ka vezë ose qumështor.

Shihni në video recetën shumë të lehtë:

Të fundit

Supë me krahë pule

Përbërësit: 200-300 gr krahë pule 2 dcl salcë domatesh 1 vezë 1 lugë ajkë 1 karotë majdanoz Krahët e pastruar zihen në 1. 5 lit ujë me karotë të kaluar në rende, kripë, vegetë. Përga

Niseni mëngjesin me smoothie me tranguj

Smoothie të gjelbra janë ushqime të plota, të pasura me fibra. Janë më të shijshme se sa duken, pasi në shije dominojnë frutat, ndërsa produktet e tjera të gjelbra balancojnë ëmbëlsinë

Çfarë duhet të ketë në sofër për Bajram?

A i keni provuar disa nga këto ushqime? Nëse jo, shkoni shpejt te fqinjët, urojani njëri-tjetrit Bajramin dhe kënaquni me këto shije të mrekullueshme Fitër-Bajrami është festa e madhe islame

Kungulleshka me domate

Përbërësit për 4 persona: 8 kungullehska 300 gr domate 1 degë selino 20 gr pinoli 2 thelpinj hudhër 4 lugë gjelle vaj ulliri 1 tufë borzilok Kripë, piper sipas dëshirës Përgatitja: Presim

Kek me gliko portokalli – Receta plot shije

Kek me sherbet mund të keni provuar, madje edhe me lëng apo lëkurë portokalli. Dhe sigurisht që shija e tyre është perfekte, por sot iu sjellim një recetë pak më të veçantë. Keku me gliko

Sallatë me patate dhe me mish tuna

Përbërësit: 1 kg patate; 2 konserva me mish toni; Ullinj të zinj pa bërthama; 2 qepë të reja; 1 lugë mustardë; 1 limon; 3 lugë vaj ulliri; Kripë; Piper; Majdanoz të freskët; Kopër. Përg

Info Tjera