Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/casopis_br18_596-toalet-u-lokalu.jpg

Tri gjërat që nuk duhet t’i keni në tualetin tuajShumica prej nesh në tualet ruan gjëra të ndryshme.

Zakonisht gjërat që ne përdorim shpesh dhe është e përshtatshme t’i kemi me vete për t’u përgatitur për një shëtitje ose pas dushit, pasi tualeti është vendi ku shumica e njerëzve shijojnë bukurinë e tyre.

Sidoqoftë, ka disa gjëra që nuk duhet t’i lëmë në këtë zonë të shtëpisë, më shumë për arsye shëndetësore.

Shikoni cilat janë ato dhe hiqini ato nga tualeti sa më shpejt të jetë e mundur.

Ilaçet
Janë të paktë ata që ruajnë ilaçe të ndryshme ose farmacinë e ndihmës së shpejtë në shtëpi në tualet.

Kjo është e gabuar, pasi ilaçet duhet të ruhen në një vend të freskët, në mënyrë që të mos humbasin vetitë e tyre shëruese.

Produkte kozmetikë
Tualeti është vendi i përsosur për përbërjen tonë, megjithatë për sa kohë që nuk i përdorni ato, është mirë të ruani kozmetikën tuaj në një dhomë tjetër të shtëpisë, pasi ato mbahen më mirë në një temperaturë konstante.

Peshqir
Të gjithë kemi zakon të ruajmë peshqirët e tualetitnë një dollap ose në një kuti të hapur ose shportë në banjë.

Një zakon që duhet të shmanget, pasi peshqirët mbajnë lagështirën dhe kështu, myku krijohet më lehtë.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera