Turizmi http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/e93add49257c879648e06e7f3e033210-scaled.jpg

Nis sezoni veror në këtë shtet, “harrohet” CovidiEdhe pse pandemia Covid 19 i ka kushtuar rreth 190 mijë viktima, Rio de Zhaneiro ka rifilluar sezonin veror.

Plazhet mitike, Kopakabana dhe Ipanema, janë mbushur me pushues vendas, por edhe të huaj.

Nga fotot duket qartë që rregullat e distancimit social nuk respektohen siç duhet.

Edhe pse zyrtarisht brazilianët duhet të mbajnë maska kudo në ambientet publike, duket se qeveria e Bolsonaros i ka lejuar ata të shijojnë të qetë rrezet e diellit dhe detin e ngrohtë.

Një pamje paradoksale, duke marrë parasysh që ditën e djeshme Brazili përjetoi shifra rekord infektimesh, me më shumë se 50 mijë raste dhe 706 viktima.

Të fundit

Cilat janë qytetet më të vizituara nga turistët në Kosovë?

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e hotelerisë në Kosovë për tremujorin e katërt të vitit 2020, ku thuhet se numri i vizitorëve ishte 51 885, prej tyre 43.33%

Urat mbresëlënëse në Shqipëri që duhet ti vizitoni

Pas një periudhe të gjatë ku pandemia ka formësuar jetën tonë, duke na m byllur brenda, perspektivat e rihapjes dhe ngrohja e kohës na bën sërish ëndërrimtarë të aventurave tona të ardhs

Turistët nga Kosova shpëtuan këtë industri në Shqipëri

Kryeministri  i Shqipërisë, Edi Rama u tha vlonjatëve se hotelet ishin plot, megjithëse çmimet nuk u ulën. Shtetasit nga Kosova, por edhe shqiptarët në Shqipëri, shpëtuan turizmin në kët

Trendi i ri befasues i udhëtimit

A e keni kaluar ndonjëherë natën duke fjetur nën yje? Shumica e perëndimorëve të pasur as nuk e kanë menduar atë, duke zgjedhur në vend “luksin” e një dhome hoteli me katër mure dhe nj

10 qytetet më të sigurta në botë për vitin 2021

Cilat janë qytetet më të sigurta në botë për vitin 2021? Këtë na e zbulon një sondazh i fundit i Numbeo, baza më e madhe e të dhënave dhe informacioneve të azhurnuara në lidhje me kushte

Hoteli prej akulli që po çmend turistët

Këto fotografi të mahnitshme tregojnë versionin e ri të hotelit të pabesueshëm të akullit në Kanada, Hotel de Glace, i cili u hap muajin e kaluar dhe është rindërtuar çdo vit për 21 vjet

Info Tjera