Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/spirit.jpg

Udhëtim drejt askundit për t’u ruajtur nga koronavirusiDy kompani udhëtimesh në Singapor u ka propozuar personave që nuk mund të rrinë dot pa udhëtuar që të nisen me tragetet e tyre drejt… askundit.

Udhëtimet e veçanta do të nisin në nëntor 2020 dhe tragetet turistike nuk do të ndalojnë në asnjë port, për të shmangur ekspozimin ndaj personave të infektuar.

Bordi shtetëror i Turizmit e realizoi këtë nismë me dy kompani private, të cilat, edhe pse do të shëtisin në vende të ndryshme, nuk do të ndalojnë askund, por do të kthehen përsëri në portin prej nga u nisën.

Një tjetër masë e shtuar për shmangien e infektimit të udhëtarëve, anijet do të punojnë me 50% të kapacitetit dhe vetëm më udhëtarë që janë rezidentë në Singapor.

Sigurisht, para se të ngjiten në anije, udhëtarët do të duhet të tregojnë një test negativ të koronavirusi.

Gjithashtu ata do të jenë të detyruar të mbajnë maskë sa herë që dalin nga dhomat e tyre.

Të fundit

Anti-trupat nuk garantojnë mbrojtje totale ndaj Covid-19

Një studim i ri ka zbuluar se niveli i anti-trupave mbrojtës zbehet mjaft shpejt tek ata persona që janë infektuar me Covid-19. Sipas zbulimeve të “Imperial College London”, ka një rënie me

Studimi që zbulon se si përhapet Koronavirusi

Shumica e njerëzve që rezultojnë pozitivë për shtunë tamponë nuk infektojnë askënd. Duket e bujshme, por është rezultat i studimit të botuar nga revista “Science”. Hulumtimi i kryer n

Ja cila është shenja më me fat

Dashi – Mos u shoqëro me njerëzit që të sjellin vetëm probleme këto ditë. Nëse një histori dashurie nuk funksionon, ajo mund të marrë fund në nëntor. Në frontin e punës, një dit

Kompania farmaceutike do të shesë teste 12-minutëshe për COVID-19

Kompania britanike farmaceutike Boots ka bërë të ditur se planifikon që gjatë javëve të ardhshme në lokalet e saj të ofrojnë test 12-minutësh për koronavirusin e ri (COVID-19). Tampon test

NASA zbulon ujë në sipërfaqen e ndriçuar të Hënës

Agjencia amerikane e Hapësirës, NASA, njoftoi të hënën se ka konfirmuar ekzistencën e ujit në zonat e ndriçuara të Hënës, duke sinjalizuar se uji mund të jetë i pranishëm më gjerësisht

Moti për ditën e sotme

Edhe gjatë ditës së sotme parashihet që në vend të mbajë mot me diell e herë-herë me vranësira kalimtare. Përgjatë viseve të ulëta do të ketë mjegull por që deri në orët e mesditës

Info Tjera