Kultura http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/adelina-e1616778661827.jpg

Adelina Thaçi pas vdekjes së të atit: Ma kpute shpirtin o bab, shoku jem, dashnija jemKa vdekur sot në moshën 70 vjeçare, aktori i njohur i humorit shqiptar Rasim Thaçi i njohur për publikun si Cima.

Ikja e tij ka pikëlluar të gjithë ata që e njohën e në veçanti familjen e tij.

Vajza e tij, këngëtarja Adelina Thaçi ka reaguar në rrjete sociale Instagram me disa fjalë të thjeshta por emocionuese, pas lajmit për vdekjen e babit.

“Ma këpute shpirtin o babë, shoku im, dashuria ime”, shkroi këngëtarja e pikëlluar përkrah një fotografie të aktorit.

Të fundit

Dy gazetarët investigativë fitojnë Nobelin e Paqes për lirinë e shprehjes

2 gazetarët investigativë Maria Ressa dhe Dmitry Muratov fituan çmimin Nobel për Paqe. 2 nobelistët fituan çmimin e paqes për përpjekjet e tyre për mbrojtjen e lirisë së shprehjes, një par

Romancieri nga Tanzania fiton Çmimin Nobel në Letërsi

Çmimi Nobel në Letërsi i vitit 2021 i jepet romancierit Abdulrazak Gurnah “për depërtimin e tij të pakompromistë dhe të dhembshur në efektet e kolonializmit dhe fatin e refugjatit në gjiri

143 vjet nga themelimi i Lidhjes së Prizrenit

143 vjet më parë, pra më 10 qershor 1878 filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Është kjo njëherësh një ndër Lidhjet më të organizuara politike gjithëkombëtare

Shqipëria kalon në natën finale të “Eurovision 2021”

Anxhela Peristeri ka siguruar biletën për finalen e madhe të “Eurovision”. Sonte u mbajt nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës “Eurovision”. Në këtë mbrëmje perf

Seriali i Netflix-i që do t’ju bëjë të ndiheni si detektiv

Mat gjendet në mes të një sherri dhe si pasojë vret shokun e vëllait të tij. Dënohet me katër vite burg për vrasje nga pakujdesia dhe kur del rinis jetën. Në momentin që mendonte se gjith

Dita Ndërkombëtare e Muzeut

Komuniteti i muzeve në mbarë botën shënon sot Ditën Ndërkombëtare të Muzeut. Dita Ndërkombëtare e Muzeut u jep mundësinë profesionistëve të muzeve të takojnë njerëz dhe t’i informoj

Info Tjera