Kultura http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/y2-780x439-1.jpg

Artisti shqiptar nga Amerika, J.I.M sjell albumin “Antidote”Hiphop artisti shqiptar, J.I.M, ka publikuar projektin e tij muzikor, ANTIDOTE.

ANTIDOTE mban titullin albumi i J.I.M, i cili ka shtatë këngë. Për tekstin e këngëve është kujdesur vetë reperi, Mix/Master i albumit është punuar nga Mia Records, kurse koveri i albulmit është punuar nga Xik.

lbumi është publikuar në kanalin DAYDREAMINENT në YouTube, në Spotify dhe në iTunes. “Stunnin”, “Sa pak”, “Pushim”, “Kaniher”, “Dojne”, “Daymares” dhe “Antidote” janë këngët e albumit të parë të J.I.M.

Më poshtë mund ta dëgjoni albumin e tij:

Të fundit

Angelina Jolie, regjisore e filmit biografik për Don McCullin

Aktorja dhe producentja e filmave, Angelina Jolie, do të drejtojë realizimin e filmit “Sjellje e paarsyeshme”, një film për fotografin britanik të luftës, Don McCullin, i bazuar në autobiog

Shuhet ikona e muzikës popullore

Ka vdekur ikona e muzikës popullore Ismet Peja. Lajmin për vdekjen e këngëtarit e ka bërë të ditur djali i tij Visar Peja. Ai nëpërmjet një postimi në ‘facebook’ ka shkruar se “Nuk di

48 vjet nga Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe

Sot bëhen 48 vjet kur hapi punimet Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe. Në Kongresin e Drejtshkrimit të 20 nëntorit 1972 në Tiranë të pranishëm ishin albanologë nga mbarë trevat shqi

“Shqiptari duke tymosur”, del në ankand

Piktura e njohur “An Arnaut Smoking” (Shqiptari duke tymosur), e punuar në vitin 1882 nga autori Jean-Leon Gerome, është nxjerrë në shitje në Londër nga shtëpia e famshme e ankandeve, Chri

Revolucion i ri në Hollywood, agjenti 007… një grua?

Një revolucion i ri ka mbërritur tashmë në Hollywood, personazhi kryesor i “No Time To Die”, filmi i 25-të në seri, që i është kushtuar agjentit të famshëm 007, i frymëzuar nga romanet

76 vjet nga çlirimi i kryeqytetit të Shqipërisë

Sot shënohen 76 vite nga çlirimi i kryeqytetit shqiptar nga pushtuesit nazifashistë në Luftën e L Dytë Botërore. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacionalçlirimtare e Shqipërisë z

Info Tjera