Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/mer6-750x375-1.jpg

11 fakte që nuk i keni ditur për ikonën e pavdekshmeMarilyn Monroe është një ikonë që nuk vdes kurrë, një yll i shndritshëm që ka lënë ende pyetje pa përgjigje.

Por, askush nuk e di për 11 fakte tronditëse për “perëndeshën” e bukurisë së Hollyëood:

1- Marlyn Monroe kishte një koeficient inteligjence 168, më të lartë se Albert Ajnshtajn.

2- Emri i vërtetë i Marilyn Monroe ishte Norma Jeane Mortenson.

3- Marilyn Monroe ishte brune natyrale dhe i’u nënshtrua operacioneve plastike në mjekër dhe hundë në fillimet e karrierës së saj.

4- Marilyn Monroe i merrej goja.

5- Natën e saj të fundit e kaloi në shtëpinë e Frank Sinatra – në kazinonë Cal Neva në kompaninë e bosit Sam Giancana.

6- Ajo u pagua vetëm 50 dollarë për fotot nudo.

7- Asaj i pëlqenin Beethoven, Mozart dhe Louis Armstrong.

8- Për 12 vite njerëzit vendosnin lule në varrin e Marilyn Monroe.

9- Ajo donte dëshpërimisht të bëhej nënë.

10- Shumë njerëz kryen vetëvrasje kur zbuluan për vdekjen e saj.

11- Marilyn Monroe u varros me fustanin e saj të preferuar jeshil Puçi.

Të fundit

Fituesit e çmimeve “Emmy”

Në kushte të reja duke iu përshtatur pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit, të dielën mbrëma u mbajt edicioni më i ri i ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Emmy”, të cilat i

Kinematografia në zi

Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan. Chadwick Boseman humbi jetën në moshën 43 vjeçare pasi prej kohësh vuante nga kanceri. Boseman njihet nga të gjithë për rolin e tij në filmin Marvel

Aktorët e famshëm bëhen bashkë për filmin më të ri

Një katërshe fantastike Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver dhe Jared Leto shumë shpejt do të interpretojnë në filmin e quajtur “Gucci”. Drama që do të vijë në regjinë e Ridley Scott

Zbulohet data e transmetimit të serisë për familjen mbretëror (Video)

Janë bërë publike pamjet e para të sezonit të katërt të serisë së famshme të prodhuar nga Netflix dhe që për temë ka familjen mbretërore britanike. Në këtë seri rolin e Margaret Thatc

Tom Cruise hidhet me motor nga 150 metra lartësi

Tom Cruise është padiskutim një nga aktorët më të mëdhenj të kinematografisë botërore. Në xhirimet e fundit të filmit “Mission Impossible”, ai ka treguar edhe një herë tjetër se nuk

Pamjet e para të filmit të ardhshëm “The Batman”

Është publikuar traileri i filmit të ardhshëm të regjisorit Matt Reeves, “The Batman”. Revees publikoi sekuencat e para të filmit të shumëpritur i cili në rolin protagonist e sjellë akto

Info Tjera