Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/de-niro-pacino-driver-leto.jpg

Aktorët e famshëm bëhen bashkë për filmin më të riNjë katërshe fantastike Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver dhe Jared Leto shumë shpejt do të interpretojnë në filmin e quajtur “Gucci”.

Drama që do të vijë në regjinë e Ridley Scott, është bazuar në ngjarjen e vërtetë të vrasjes së ish-drejtorit të shtëpisë së famshme të modës, Maurizio Gucci, ngjarje kjo e cila ka ndodhur në vitin 1995.

Jo vetëm kaq, por ylli i muzikës pop Lady Gaga e cila tashmë është përfshirë gjithnjë e më shumë në kinematografi, do të luajë rolin e Patrizia Reggianit, ish-gruaja e Guccit.

Patrizia ishte dënuar për shkak se mendohet se ka qenë ajo që ka organizuar vrasjen e Maurizio, pasi ky i fundit e kishte tradhëtuar.

Në mesin e tyre janë edhe aktori i filmit “American Hustle”, Jack Huston dhe këngëtarja Reeve Carney.

Skenari është shkruar nga Roberto Bentivegna dhe bazohet në librin e autores Sara Gay Forden, “Shtëpia e Gucci, një histori vrasje, çmendurie dhe lakmie”.

Regjisori 82-vjeçar, Ridley Scott, planifikon ta fillojë punën rreth realizimit të filmit menjëherë duke parë edhe situatën nga Covid-19.

“Gucci” pritet të dalë në kinema në 24 Nëntor të vitit 2021.

Të fundit

Festivali i Filmit, Berlinale 2021 në modusin e pandemisë

Berlinalja, festivali i filmit në Berlin, ka shumë rituale. Normalisht pavarësisht dimrit dhe ditëve të ftohta të shkurtit, dashamirësit e kinematografisë gjatë periudhës së festivalit mbus

366 filma në garë për ‘Oscar’

Plot 366 filma u kualifikuan për një nominim të mundshëm në kategorinë e Filmit më të Mirë për çmimin ”Oscar”, njoftoi Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit.  Këtu përfshihen

Tom Hanks në një film western për herë të parë

Edhe pse ka qenë i njohur si kauboj Woody nga seriali “Toy Story”, për të cilin e ka huazuar zërin – Tom Hanks kurrë më parë nuk ka luajtur në një film vestern. Aktori i famshëm holliv

Pjesa e pestë e ‘La casa de papel’ vjen këtë gusht?

Seriali spanjoll ‘La Casa De Papel’ arriti të ketë një shikueshmëri tejet të lartë, duke i bërë admiruesit e tyre të mbesin në pritje të sezonit të ri. Sezoni i pestë mendohet të jet

Super arritje e filmit “Zgjoi” nga Blerta Basholli

Filmi artistik nga Kosova, ‘Zgjoi’ me regji nga Blerta Basholli bëri historinë sot duke rrëmbyer tri çmimet kryesore të Sundance Film Festival: Filmi më i mirë, Regjisorja më i mirë dhe

Shtyhet prapë premiera e filmit të ri të James Bondit

Premiera e filmit të ri James Bond u shty për herë të tretë, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Filmi “No time to die” (“Nuk ka kohë për të vdekur”) është shtyrë tashmë d

Info Tjera