Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/maxresdefault-5.jpg

Aktorët e famshëm turk, bëhen bashkë në serinë e reDy aktorët e njohur turk, Tuba Buyukustun dhe Çagatay Ulusoy paralajmërojnë pritet së shpejti të jenë pjesë e ekranit të madh.

“Call my agent” titullohet seriali i ri që po përgatitet në Turqi dhe kastit i janë bashkuar edhe Tuba Buyukustun me Çagatay Ulusoy.

Nuk dihen ende rolet që do të kenë dy aktorët shumë të vlerësuar turk, por fansat po presin me padurim t’i shohin në ekran.

Si Tuba, edhe Çagatay janë dy aktorë shumë të komentuar në mediat turke dhe me një sukses të madh si pjesë e kinematografisë.

Të fundit

‘EXIL’ i Visar Morinës, filmi kandidat i Kosovës për Oscars 2021

Pas ‘Babai’-t në 2016, ‘Exil’-i do të jetë filmi i dytë lartëvlerësuar i Visar Morinës që Kosova propozon për OSCARS. Në gusht ‘Exil’-i fitoi çmimin kryesor të Festivalit të S

Rikthehen “Murgeshat gazmore”

Whoopi Goldberg ka lënë të kuptohet se mund të ketë një film të tretë të “Murgeshave gazmore”. Aktorja 64-vjeçare tha në emisionin “The Late Late Show” se do të interpretonte

Nëntë filmat që vlejnë t’i shihni gjatë tetorit 2020

Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën e radhës, këtë herë për nëntë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë tetorit të këtij viti. Listën e tij Telegrafi e transmeton s

Fituesit e çmimeve “Emmy”

Në kushte të reja duke iu përshtatur pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit, të dielën mbrëma u mbajt edicioni më i ri i ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Emmy”, të cilat i

Kinematografia në zi

Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan. Chadwick Boseman humbi jetën në moshën 43 vjeçare pasi prej kohësh vuante nga kanceri. Boseman njihet nga të gjithë për rolin e tij në filmin Marvel

Aktorët e famshëm bëhen bashkë për filmin më të ri

Një katërshe fantastike Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver dhe Jared Leto shumë shpejt do të interpretojnë në filmin e quajtur “Gucci”. Drama që do të vijë në regjinë e Ridley Scott

Info Tjera