Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/5c20aaa301c0ea154f5d3933.jpg

Beckham dokumentar për jetën e tijDavid Beckham i mungonte vetëm një gjë për të konfirmuar përfundimisht statusin e tij si yll ndërkombëtar; të ketë një film të tij.

Ish futbollisti britanik, një prej personave më të famshëm në botë, ka një familje po kaq të famshme, një pasuri marramendëse, biznes të suksesshëm, kontrata publicitare më avantazhuese dhe skuadrën e tij të futbollit, Inter Miami. Por tani ai do të ketë edhe një film dokumentar që do të tregojë jetën dhe karrierën e tij.

Sipas asaj që publikohet te ‘Daily Mail’, beckham ka filluar bisedimet formale me 2 nga platformat streaming më të fuqishme në merkato; Netflix dhe Amazon Prime. Duket se ish kapiteni i përfaqësueses angleze të futbollit, është frymëzuar nga seriali dokumentar i Michael Jordan ‘The Last Dance’ për të hedhur idenë e xhirimit të filmit për të.

Për momentin dihen shumë pak detaje në lidhje me dokumentarin për një personalitet si Beckham që gjatë karrierës së tij ka veshur fanelën e Manchester united, Real Madrdit, LA Galaxy apo PSG e Milan. Ajo që mësohet është se dokumentari do të realizohet nga kompania televizive e vetë Beckam, Studio 99, të cilin ai e hodhi në treg vitin e kaluar.

Në film do të përfshihen materiale nga arkiva që papublikuara më parë.

Sipas një burimi pranë rrethit të familjes Beckham që citohet nga ‘the Sun’, ish futbollisti është shumë i emocionuar për këtë projekt të cilin ka dashur ta realizojë prej kohësh.TCH

Të fundit

Angelina Jolie, regjisore e filmit biografik për Don McCullin

Aktorja dhe producentja e filmave, Angelina Jolie, do të drejtojë realizimin e filmit “Sjellje e paarsyeshme”, një film për fotografin britanik të luftës, Don McCullin, i bazuar në autobiog

Revolucion i ri në Hollywood, agjenti 007… një grua?

Një revolucion i ri ka mbërritur tashmë në Hollywood, personazhi kryesor i “No Time To Die”, filmi i 25-të në seri, që i është kushtuar agjentit të famshëm 007, i frymëzuar nga romanet

Akademia Franceze e Filmit përjashton Roman Polanskin

Akademia franceze e filmit, Cesar, përjashtoi Roman Polanski, 87 vjeç, si reagim ndaj një mosmarrëveshjeje prej një muaji me regjisorin franko-polak. Në të njëjtën kohë, anëtarëve të tjer

Filmi që përloti botën në garë për t’u nominuar për “Oscar”

Filmi i njohur turk që përloti të gjithë, është nominuar për çmim “Oscar”. “Miracle in Cell No.7” që në shqip do të thotë “Mrekullia në qelinë e shtatë”, është përzgjedhu

Shuhet aktorja që i bëri të gjithë për të qarë

Aktorja e njohur Elsa Raven ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 91 vjeçe. Ajo do të mbahet mend si aktorja që ka luajtur në një ndër skenat më prekëse të filmit Titanic, kur teksa po

‘EXIL’ i Visar Morinës, filmi kandidat i Kosovës për Oscars 2021

Pas ‘Babai’-t në 2016, ‘Exil’-i do të jetë filmi i dytë lartëvlerësuar i Visar Morinës që Kosova propozon për OSCARS. Në gusht ‘Exil’-i fitoi çmimin kryesor të Festivalit të S

Info Tjera