Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/im-132147.jpg

Brad Pitt do të luajë në filmin e ardhshëm “Bullet Train”Aktori shumë i dashur amerikan, Brad Pitt, është angazhuar në një film të ri regjinë e së cilit do ta bëjë regjisori i filmave, “Deadpool 2” dhe “Fast And Furious Presents: Hobbs & Shaw”, David Leitch.

Ylli i njohur hollywoodian, i cili vitin e kaluar e fitoi një shpërblim Oscar për rolin e tij në dramën, “Once Upon A Time In Hollywood”, ka nënshkruar kontratë për të luajtur në filmin e ardhshëm të zhanrit aksion dhe triler, “Bullet Train”, transmeton Koha.

Revista “Variety” ka raportuar se Leitch do të bëjë regjinë e projektit të prodhuar nga studioja “Sony Pictures”, dhe i cili bazohet në romanin japonez “Maria Beetle”, të autorit Kotaro Isaka.

Kelly McCormick, Antoine Fuqua dhe Kat Samick, po ashtu vijnë në rolin e producentëve të këtij filmi, derisa skenari i tij është duke u shkruar nga Zak Olkewicz.

Deri me tani nuk është bërë e ditur ndonjë datë e saktë se kur do të fillojnë xhirimet e filmit, “Bullet Train”.

Ndërkaq, romani i përkthyer në gjuhën angleze me të njëjtin titull, e rrëfen historinë e disa anëtarëve të një grupi të fshehtë kriminel në Japoni, të cilët e gjejnë veten të ngërthyer në një situatë të rrezikshme, si pasojë e urdhrave kontradiktore.

Libri do të publikohet në gjuhën angleze gjatë vitit 2021.

Të fundit

‘EXIL’ i Visar Morinës, filmi kandidat i Kosovës për Oscars 2021

Pas ‘Babai’-t në 2016, ‘Exil’-i do të jetë filmi i dytë lartëvlerësuar i Visar Morinës që Kosova propozon për OSCARS. Në gusht ‘Exil’-i fitoi çmimin kryesor të Festivalit të S

Rikthehen “Murgeshat gazmore”

Whoopi Goldberg ka lënë të kuptohet se mund të ketë një film të tretë të “Murgeshave gazmore”. Aktorja 64-vjeçare tha në emisionin “The Late Late Show” se do të interpretonte

Nëntë filmat që vlejnë t’i shihni gjatë tetorit 2020

Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën e radhës, këtë herë për nëntë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë tetorit të këtij viti. Listën e tij Telegrafi e transmeton s

Fituesit e çmimeve “Emmy”

Në kushte të reja duke iu përshtatur pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit, të dielën mbrëma u mbajt edicioni më i ri i ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Emmy”, të cilat i

Kinematografia në zi

Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan. Chadwick Boseman humbi jetën në moshën 43 vjeçare pasi prej kohësh vuante nga kanceri. Boseman njihet nga të gjithë për rolin e tij në filmin Marvel

Aktorët e famshëm bëhen bashkë për filmin më të ri

Një katërshe fantastike Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver dhe Jared Leto shumë shpejt do të interpretojnë në filmin e quajtur “Gucci”. Drama që do të vijë në regjinë e Ridley Scott

Info Tjera