Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/James-Bond-film-No-Time-To-Die-likely-to-delay.jpg

Filmi më i ri i James Bond ka shifrën më të kushtueshme në historiFilmi i shumë pritur nga James Bond ‘No Time To Die’ thuhet se do të ketë premierën më të kushtueshme në botë kur të dalë në muajin shtator.

Sipas raportimeve nga The Mirror të shtunën producentët e filmit thuhet se kanë ndarë 10 milion £ për ngjarjen madhështore në Mbretërinë e Bashkuar.

Është pohuar se ata që janë në prapaskenë janë të etur që premiera të zhvillohet në një stadium të madh në Londër si Wembley Arena.

Një burim që fliste për filmin tha: Ata mendojnë se mund të bëjnë premierën më të madhe personale të epokës post-pandemike dhe tashmë kanë lënë mënjanë 10 milion £ për një ngjarje në Angli që do të sinjalizojë kthimin e këtyre llojeve. Ata po shikojnë vendet më të mëdha në Londër, duke filluar me Wembley dhe duke zbritur nga atje, dhe kanë pyetur për Staples Center në Los Angeles për një premierë në SHBA. MGM dhe ekipi i Bond nuk e kanë pëlqyer kurrë idenë e fillimit të këtij filmi pa një ngjarje në tapetin e kuq, e cila është një nga shumë arsyet që ata janë mbështetur me të gjitha vonesat.

Filmi i shumë pritur ka shtyrë premierën e tij të planifikuar shumë herë për shkak të pandemisë Covid, pasi fillimisht ishte planifikuar të dilte në prill 2020.

Por pas njoftimit të Kryeministrit Boris Johnson se qeveria shpreson t’i japë fund të gjitha kufizimeve të bllokimit në 21 qershor, u raportua në shkurt se lirimi i No Time To Die do publikohet me 30 shtator.

Raportet u shfaqën në lidhje me ndryshimin e datës së lëshimit pasi Tom Linay, i cili është drejtori i biznesit të përmbajtjes së kompanisë Digital Cinema Media, shkroi në Twitter lajmin.

Hyrja përfundimtare në ekskluzivitet për të interpretuar Daniel Craig do të dalë në Shtetet e Bashkuara më 8 tetor siç është planifikuar.

Që kur filloi pandemia Covid, No Time To Die ka vendosur të shtyjë datën e shfaqjes së saj në vend që të dalë në një kohë kur kinematë janë mbyllur, ose detyrohen të hapen me kapacitet të kufizuar.

Boris së fundmi konfirmoi që kinematë në Angli do të rihapen më 17 maj me masat e distancës sociale, duke shtuar se shpresohet që të gjitha kufizimet ligjore të hiqen më 21 qershor nëse vazhdon programi i vaksinimit.

Vjen vetëm një muaj pasi No Time To Die ndryshoi datën e lansimit në fillim të tetorit nga 2 prill, pasi tashmë ishte goditur nga disa vonesa për shkak të pandemisë së koronavirusit.

No Time To Die është filmi i 25-të në ekskluzivitet dhe e gjen Bond pasi ai ka lënë shërbimin aktiv dhe po shijon një jetë të qetë në Xhamajka derisa shoku i tij i vjetër Felix Leiter roli i luajtur nga Jeffrey Wright, nga CIA paraqitet duke kërkuar ndihmë.

Të fundit

Seriali i Netflix-i që do t’ju bëjë të ndiheni si detektiv

Mat gjendet në mes të një sherri dhe si pasojë vret shokun e vëllait të tij. Dënohet me katër vite burg për vrasje nga pakujdesia dhe kur del rinis jetën. Në momentin që mendonte se gjith

Filmi i Etleva Kupsit në festivalin Ndërkombëtar në Kanada

“Rastësia Qëllimi i Zotit”, filmi me autore Etleva Kupsit do të jetë pjesë e Toronto International Women Film Festival në Kanada, një organizim që vlerëson punët e kineasteve nga

Vdes aktori shqiptar Guljem Radoja

Aktori shqiptar Guljem Radoja ka vdekur me koronavirus në moshën 75-vjeçare. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar dy ditë më parë se ai ka qenë në intubim. Ai është trajtuar nga COVID-1

NETFLIX njeh Kosovën

Rrjeti ndërkombëtar i filmave “Netflix” e ka njohur më në fund shtetësinë e Kosovës. Inicuesi i këtij peticioni, Sovran Hoti, ka bërë të ditur se NETFLIX ka shtuar Kosovën në listën

Chloe Zhao, gruaja e parë me ngjyrë që shpallet regjizorja më e mirë me Nomadland

Youn Yuh-jung u bë koreania e parë që fiton si Aktorja më e Mirë Dytësore në filmin ‘Minari’ në edicionin e 93-të të çmimive Oscar sot në Los Angeles. Aktorja 73-vjcare koreano-jugore

Jonida i rikthehet aktrimit

Ermal Mamaqi po korr suksese në fushën e aktrimit. Ai ka treguar që së shpejti do të vie me një projekt të ri. Për të gjithë ata që dëshironin të ketë konfirmim për protagonisten e seri

Info Tjera