Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Filmat-000-780x439-1.jpg

Nëntë filmat që vlejnë t’i shihni gjatë tetorit 2020Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën e radhës, këtë herë për nëntë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë tetorit të këtij viti. Listën e tij Telegrafi e transmeton si më poshtë:

Regjia: Aaron Sorkin
Skenari: Aaron Sorkin
Luajnë: Eddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen…

POSSESSOR

Regjia: Brandon Cronenberg
Skenari: Brandon Cronenberg
Luajnë: Andrea Riseborough, Christopher Abbott, Jennifer Jason Leigh…

SUMMER OF 85

Regjia: François Ozon
Skenari: Aidan Chambers (novela), François Ozon
Luajnë: Félix Lefebvre, Benjamin Voisin, Philippine Velge…

OVER THE MOON

Regjia: Glen Keane, John Kahrs
Skenari: Jennifer Yee McDevitt, Audrey Wells
Luajnë: Phillipa Soo, Kimiko Glenn, Ken Jeong…

I AM GRETA

Regjia: Nathan Grossman
Skenari: Peter Modestij (koncepti dhe ideja)
Luajnë: António Guterres, Arnold Schwarzenegger, Greta Thunberg…

REBECCA

Regjia: Ben Wheatley
Skenari: Jane Goldman, Joe Shrapnel, Anna Waterhouse
Luajnë: Lily James, Armie Hammer, Keeley Hawes…

ON THE ROCKS

Regjia: Sofia Coppola
Skenari: Sofia Coppola
Luajnë: Bill Murray, Rashida Jones, Marlon Wayans…

HONEST THIEF

Regjia: Mark Williams
Skenari: Steve Allrich, Mark Williams
Luajnë: Liam Neeson, Kate Walsh, Jai Courtney…

ETERNAL BEAUTY

Regjia: Craig Roberts
Skenari: Craig Roberts
Luajnë: Billie Piper, David Thewlis, Morfydd Clark…

Të fundit

Shtyhet prapë premiera e filmit të ri të James Bondit

Premiera e filmit të ri James Bond u shty për herë të tretë, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Filmi “No time to die” (“Nuk ka kohë për të vdekur”) është shtyrë tashmë d

Numri i abonentëve të Netflix tejkalon shifrën 200 milionë

Netflix e ka mbyllur vitin 2020 me 203,7 milionë të abonuar me pagesë në botë, pas një viti të shënuar nga pandemia dhe kufizimet dhe pavarësisht rritjes së konkurrencës dhe një rritjeje t

Netflix jep lajmin e mirë për fansat e filmit

Netflix planifikon të publikojë nga një film çdo javë të vitit 2021. Netflix po premton të përpiqet të na argëtojë këtë vit, shkruan CNN. Gjigandi i transmetimit njoftoi të martën lidhu

Dhjetë filmat më të mirë të vitit 2020

Pandemia COVID-19 tronditi industrinë e filmit, me mbylljen e kinemave dhe prodhimit të filmit, transmeton Gazeta Sinjali. Falë transmetimeve si Disney dhe Netflix, një mori filmash debutuan në v

Aktori i njohur turk me origjinë shqiptare do të jetë ‘Sandokan’

Seriali i famshëm “Sandokan”, ku hero është ‘tigri’ i Malajzisë, pritet të rikthehet në ekran në një variant të ri italian që do tentojë të mbajë të mbërthyer publikun para ekra

Filmi “Zgjoi” i regjisores Blerta Basholli pranohet në festivalin ‘Sundance Film Festival 2021’

Filmi “Zgjoi (Hive)” i regjisores Blerta Basholli ka shënuar suksesin e parë në arenën ndërkombëtare.  Ai është pranuar për të qenë pjesë e festivalit prestigjioz botëror, “Sundan

Info Tjera