Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/netflix-uk-1.jpg

Netflix jep lajmin e mirë për fansat e filmitNetflix planifikon të publikojë nga një film çdo javë të vitit 2021.

Netflix po premton të përpiqet të na argëtojë këtë vit, shkruan CNN.

Gjigandi i transmetimit njoftoi të martën lidhur me planet për të publikuar nga një film të ri çdo javë për 12 muajt e ardhshëm.

Disa nga filmat që paralajmëroi përfshijnë “The Harder They Fall”, me protagonistë Regina King, Idris Elba dhe Jonathan Majors.

Lin-Manuel Miranda dhe Halle Berry do të bëjnë debutimet e tyre regjisoriale me “Tick, Tick … Boom!” dhe “Bruised”.

Ata janë vetëm disa nga artistët kryesorë në një përbërje të mbushur me yje që përfshin Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Gal Gadot, Dwayne Johnson dhe Ryan Reynolds.

Ariana Grande do të interpretojë së bashku me Lawrence, DiCaprio, Streep dhe Timothée Chalamet në “Don’t Look Up.”.

Lajmi vjen ndërsa COVID-19 ka detyruar kinematë në të gjithë vendin të mbyllen, duke lëvizur shumë filma në shërbimet e transmetimit.Kohët e fundit, Warner Bros njoftoi planet për të lëshuar njëkohësisht propozimin e filmave të studios në 2021 në HBO Max dhe në kinema kur është e mundur.

Të fundit

Seriali i Netflix-i që do t’ju bëjë të ndiheni si detektiv

Mat gjendet në mes të një sherri dhe si pasojë vret shokun e vëllait të tij. Dënohet me katër vite burg për vrasje nga pakujdesia dhe kur del rinis jetën. Në momentin që mendonte se gjith

Filmi i Etleva Kupsit në festivalin Ndërkombëtar në Kanada

“Rastësia Qëllimi i Zotit”, filmi me autore Etleva Kupsit do të jetë pjesë e Toronto International Women Film Festival në Kanada, një organizim që vlerëson punët e kineasteve nga

Vdes aktori shqiptar Guljem Radoja

Aktori shqiptar Guljem Radoja ka vdekur me koronavirus në moshën 75-vjeçare. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar dy ditë më parë se ai ka qenë në intubim. Ai është trajtuar nga COVID-1

NETFLIX njeh Kosovën

Rrjeti ndërkombëtar i filmave “Netflix” e ka njohur më në fund shtetësinë e Kosovës. Inicuesi i këtij peticioni, Sovran Hoti, ka bërë të ditur se NETFLIX ka shtuar Kosovën në listën

Chloe Zhao, gruaja e parë me ngjyrë që shpallet regjizorja më e mirë me Nomadland

Youn Yuh-jung u bë koreania e parë që fiton si Aktorja më e Mirë Dytësore në filmin ‘Minari’ në edicionin e 93-të të çmimive Oscar sot në Los Angeles. Aktorja 73-vjcare koreano-jugore

Jonida i rikthehet aktrimit

Ermal Mamaqi po korr suksese në fushën e aktrimit. Ai ka treguar që së shpejti do të vie me një projekt të ri. Për të gjithë ata që dëshironin të ketë konfirmim për protagonisten e seri

Info Tjera