Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/netflix-uk-1.jpg

Netflix publikon listën e 10 filmave më të shikuar (Video)Gjiganti i prodhimit të filmave Netflix ka publikuar së fundmi listën me 10 filmat origjinalë më të popullarizuar.

Në vendin e parë renditet “Extraction”, një film me Chris Hemsworth, me 99 milionë shikime, që tërhoqi vëmendjen që muajin e parë të transmetimit.

Më pas vjen filmi me protagoniste Sandra Bullock, “Bird Box” me 89 milionë, e ndjekur nga “Spenser Confidential” dhe “6 Underground”.

Derisa, “The Irishman” renditet në vendin e gjashtë, pas “Murder Mystery”.

Lista e plotë
1. Extraction (99 milionë shikime)

2. Bird Box (89 milionë)

3. Spenser Confidential (85 milionë)

4. 6 Underground (83 milionë)

5. Murder Mystery (73 milionë)

6. The Irishman (64 milionë)

7. Triple Frontier (63 milionë)

8. The Wrong Missy (59 milionë)

9. The Platform (56 milionë)

10. The Perfect Date (48 milionë)

Të fundit

‘EXIL’ i Visar Morinës, filmi kandidat i Kosovës për Oscars 2021

Pas ‘Babai’-t në 2016, ‘Exil’-i do të jetë filmi i dytë lartëvlerësuar i Visar Morinës që Kosova propozon për OSCARS. Në gusht ‘Exil’-i fitoi çmimin kryesor të Festivalit të S

Rikthehen “Murgeshat gazmore”

Whoopi Goldberg ka lënë të kuptohet se mund të ketë një film të tretë të “Murgeshave gazmore”. Aktorja 64-vjeçare tha në emisionin “The Late Late Show” se do të interpretonte

Nëntë filmat që vlejnë t’i shihni gjatë tetorit 2020

Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën e radhës, këtë herë për nëntë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë tetorit të këtij viti. Listën e tij Telegrafi e transmeton s

Fituesit e çmimeve “Emmy”

Në kushte të reja duke iu përshtatur pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit, të dielën mbrëma u mbajt edicioni më i ri i ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Emmy”, të cilat i

Kinematografia në zi

Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan. Chadwick Boseman humbi jetën në moshën 43 vjeçare pasi prej kohësh vuante nga kanceri. Boseman njihet nga të gjithë për rolin e tij në filmin Marvel

Aktorët e famshëm bëhen bashkë për filmin më të ri

Një katërshe fantastike Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver dhe Jared Leto shumë shpejt do të interpretojnë në filmin e quajtur “Gucci”. Drama që do të vijë në regjinë e Ridley Scott

Info Tjera