Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/the-grey-man.jpg

Nis realizimi i filmit me buxhetin më të madh në NetflixMediat e shumta raportojnë se Netflix ka marrë vendim që të vë në dispozicion 200 milionë dollarë për realizimin e një filmi të zhanrit thriller.

Kjo shumë e ndarë konsiderohet si buxheti më i madh i përcaktuar nga platforma për një film.

Në këtë film pritet të luajnë Ryan Gosling dhe Chris Evans.

Filmi do të titullohet “The Grey Man” dhe bazohet në një seri librash të novelistit Mark Greaney.

Ryan Gosling do të luajë rolin e një ish-agjenti sekret të CIA-s, Court Gentry, i cili ndiqet nga ish-bashkëpunëtori i tij, Lloyd Hansen, personazh që luhet nga ylli i “Avengers”, Chris Evans.

Filmi do të ketë si regjisorë vëllezërit Joe dhe Anthony Russo.

Skenari është shkruar nga Joe në bashkëpunim me Stephen McFeely dhe Christopher Markus.

Xhirimet e “The Grey Man” pritet të fillojnë në Los Angeles, në janar të vitit 2021.

Të fundit

‘EXIL’ i Visar Morinës, filmi kandidat i Kosovës për Oscars 2021

Pas ‘Babai’-t në 2016, ‘Exil’-i do të jetë filmi i dytë lartëvlerësuar i Visar Morinës që Kosova propozon për OSCARS. Në gusht ‘Exil’-i fitoi çmimin kryesor të Festivalit të S

Rikthehen “Murgeshat gazmore”

Whoopi Goldberg ka lënë të kuptohet se mund të ketë një film të tretë të “Murgeshave gazmore”. Aktorja 64-vjeçare tha në emisionin “The Late Late Show” se do të interpretonte

Nëntë filmat që vlejnë t’i shihni gjatë tetorit 2020

Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën e radhës, këtë herë për nëntë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë tetorit të këtij viti. Listën e tij Telegrafi e transmeton s

Fituesit e çmimeve “Emmy”

Në kushte të reja duke iu përshtatur pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit, të dielën mbrëma u mbajt edicioni më i ri i ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Emmy”, të cilat i

Kinematografia në zi

Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan. Chadwick Boseman humbi jetën në moshën 43 vjeçare pasi prej kohësh vuante nga kanceri. Boseman njihet nga të gjithë për rolin e tij në filmin Marvel

Aktorët e famshëm bëhen bashkë për filmin më të ri

Një katërshe fantastike Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver dhe Jared Leto shumë shpejt do të interpretojnë në filmin e quajtur “Gucci”. Drama që do të vijë në regjinë e Ridley Scott

Info Tjera