Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Barack-Obama.jpg

Obama dëshiron që figurën e tij në film ta interpretojë ky reperBarack Obama i ka thënë “po” ambicies së Drake për të interpretuar ish-presidentin amerikan në një film. Në një intervistë për “Complex’s 360 With Speedy Morman”, teksa u pyet nëse do të jepte “dritën jeshile” për Drake që ta portretizonte në rol, tha se se reperi është “i aftë të bëjë çfarë ëndërron”.

“Më duhet ta them këtë, Drake duket nga ata njerëz që është i aftë të bëjë çfarë ëndërron të bëjë. Është i talentuar, kështu që nëse vjen kjo kohë dhe ai ndihet gati…Drake ka aprovimin tim dhe të gjithë familjes madje. Mendoj se Malia dhe Sasha do të ishin kaq dakord!“, ka thënë Obama.

Disa vite më parë, Drake u shpreh për revistën Paper: “Shpresoj që dikush së shpejti të bëjë një film për jetën e Obamës sepse unë mund ta interpretoj atë.” Në fakt, ish-presidenti është portretizuar edhe më herët nga shumë personazhe, por siç thotë ai nuk i ka parë të gjithë.

Të fundit

Netflix jep lajmin e mirë për fansat e filmit

Netflix planifikon të publikojë nga një film çdo javë të vitit 2021. Netflix po premton të përpiqet të na argëtojë këtë vit, shkruan CNN. Gjigandi i transmetimit njoftoi të martën lidhu

Dhjetë filmat më të mirë të vitit 2020

Pandemia COVID-19 tronditi industrinë e filmit, me mbylljen e kinemave dhe prodhimit të filmit, transmeton Gazeta Sinjali. Falë transmetimeve si Disney dhe Netflix, një mori filmash debutuan në v

Aktori i njohur turk me origjinë shqiptare do të jetë ‘Sandokan’

Seriali i famshëm “Sandokan”, ku hero është ‘tigri’ i Malajzisë, pritet të rikthehet në ekran në një variant të ri italian që do tentojë të mbajë të mbërthyer publikun para ekra

Filmi “Zgjoi” i regjisores Blerta Basholli pranohet në festivalin ‘Sundance Film Festival 2021’

Filmi “Zgjoi (Hive)” i regjisores Blerta Basholli ka shënuar suksesin e parë në arenën ndërkombëtare.  Ai është pranuar për të qenë pjesë e festivalit prestigjioz botëror, “Sundan

Balerini i famshëm tregon sakrificat e jetës

Balerini i njohur Kledi Kadiu, ka ndarë dhe njëherë tjetër historinë e mbërritjes së tij në Itali gjatë viteve 90, vështirësitë që ka hasur në fillim, nga malli për familjen dhe deri te

Lajm i mirë për fansat e “La Casa de Papel”!

Një version korean i serialit hit të Netflix, “Money Heist” pritet të vijë së shpejti! Seriali, i cili mban titullin “La Casa de Papel” në gjuhën spanjolle, ka qenë një nga më të k

Info Tjera