Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/ob_55be61_1-h2-6g3iv9tlpehseuea1jq.jpeg.jpg

Pamjet e para të filmit të ardhshëm “The Batman”Është publikuar traileri i filmit të ardhshëm të regjisorit Matt Reeves, “The Batman”.

Revees publikoi sekuencat e para të filmit të shumëpritur i cili në rolin protagonist e sjellë aktorin, Robert Pattinson, dhe e ndau trailerin 2 minuta e gjysmë me publikun e gjerë, duke e postuar atë në faqen e tij zyrtare në Twitter.

Fragmentet e para të filmit shumë të përfolur shoqërohen nga kënga “Something in the Way” e bendit “Nirvana”, si dhe na ofrojnë mundësinë ta shohim aktorin britanik, Robert Pattinson, duke i portretizuar dy prej roleve kryesore në film, Batman dhe Bruce Wayne.

Ndryshe nga personazhi i sofistikuar dhe sharmant i Bruce Wayneit, të cilin në të kaluarën e kishin luajtur aktorët Christian Bale dhe Ben Affleck, ky karakter nga ylli i filmave “Twilight” vjen më i errët dhe i mprehtë, si dhe i plotfuqishmi Batman në këtë projekt nuk portretizohet si superhero, por sikur një qytetarë i maskuar i cili vendos që i vetëm të hakmerret ndaj të këqijve.

Në film po ashtu luajnë aktorët, Jeffrey Wright në rolin e shefit të policisë James Gordon, Paul Dano vjen në rolin e kriminelit “The Riddler” dhe Zow Kravitz e cila e luan rolin e Catwoman.

Pasi montazhi i filmit ishte pezulluar si pasojë e pandemisë së koronavirusit, pritet që puna rreth tij të rifillojë muajin e ardhshëm në Britani të Madhe.

Filmi i ri “The Batman” pritet të publikohet nëpër kinematë e Amerikës nga 1 tetori i vitit 2021.

Të fundit

‘EXIL’ i Visar Morinës, filmi kandidat i Kosovës për Oscars 2021

Pas ‘Babai’-t në 2016, ‘Exil’-i do të jetë filmi i dytë lartëvlerësuar i Visar Morinës që Kosova propozon për OSCARS. Në gusht ‘Exil’-i fitoi çmimin kryesor të Festivalit të S

Rikthehen “Murgeshat gazmore”

Whoopi Goldberg ka lënë të kuptohet se mund të ketë një film të tretë të “Murgeshave gazmore”. Aktorja 64-vjeçare tha në emisionin “The Late Late Show” se do të interpretonte

Nëntë filmat që vlejnë t’i shihni gjatë tetorit 2020

Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën e radhës, këtë herë për nëntë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë tetorit të këtij viti. Listën e tij Telegrafi e transmeton s

Fituesit e çmimeve “Emmy”

Në kushte të reja duke iu përshtatur pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit, të dielën mbrëma u mbajt edicioni më i ri i ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Emmy”, të cilat i

Kinematografia në zi

Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan. Chadwick Boseman humbi jetën në moshën 43 vjeçare pasi prej kohësh vuante nga kanceri. Boseman njihet nga të gjithë për rolin e tij në filmin Marvel

Aktorët e famshëm bëhen bashkë për filmin më të ri

Një katërshe fantastike Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver dhe Jared Leto shumë shpejt do të interpretojnë në filmin e quajtur “Gucci”. Drama që do të vijë në regjinë e Ridley Scott

Info Tjera