Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/maxresdefault-3.jpg

Produksioni shqiptar në vëmendjen e gjigantit botërorTë dielën në orën 19:50 u publikua episodi i parë, i shumëpritur i Reality Show “Gjuetarët e Thesarit”, ne kanalin YouTube Gota News.

Ky është produksioni i vetëm i këtij lloji në natyrë, i cili promovon destinacionet më të bukura në Shqipëri dhe që pritej tashmë prej 2 muajsh, që nga publikimi i trailerit të parë.

Gjithçka në kohë rekord, që nga xhirimet vetëm 3 muaj më parë, te publikimi, në ditën e flamurit, “Gjuetarët e Thesarit” thyejnë rekordet e shikueshmërisë në rrjet duke u rënditur ndër videot e produksioneve më të shikuara në Shqipëri në 12 orët e para të publikimit në kanalin YouTube GotaNews.

Një bashkëpunim i medias online GotaNews.tv dhe shtëpisë diskografike Money Music Entertainment, nën drejtimin e producentit Silvi Fort, solli për herë të parë në ekranet shqiptare një reality show, i cili promovon vlerat shqiptare nga veriu në jug.

BalkanWeb ka arritur të marrë një informacion ekskluziv nga produksioni i “Gjuetarët e Thesarit” për nisjen e bisedimeve me gjigandin Netflix.

Nëse ky interes fillestar i shprehur nga kompania më e madhe kinematografike e momentit, finalizohet, ky produksion do hynte në historinë si produksioni i parë shqiptar në Netflix.

Të fundit

Netflix jep lajmin e mirë për fansat e filmit

Netflix planifikon të publikojë nga një film çdo javë të vitit 2021. Netflix po premton të përpiqet të na argëtojë këtë vit, shkruan CNN. Gjigandi i transmetimit njoftoi të martën lidhu

Dhjetë filmat më të mirë të vitit 2020

Pandemia COVID-19 tronditi industrinë e filmit, me mbylljen e kinemave dhe prodhimit të filmit, transmeton Gazeta Sinjali. Falë transmetimeve si Disney dhe Netflix, një mori filmash debutuan në v

Aktori i njohur turk me origjinë shqiptare do të jetë ‘Sandokan’

Seriali i famshëm “Sandokan”, ku hero është ‘tigri’ i Malajzisë, pritet të rikthehet në ekran në një variant të ri italian që do tentojë të mbajë të mbërthyer publikun para ekra

Filmi “Zgjoi” i regjisores Blerta Basholli pranohet në festivalin ‘Sundance Film Festival 2021’

Filmi “Zgjoi (Hive)” i regjisores Blerta Basholli ka shënuar suksesin e parë në arenën ndërkombëtare.  Ai është pranuar për të qenë pjesë e festivalit prestigjioz botëror, “Sundan

Balerini i famshëm tregon sakrificat e jetës

Balerini i njohur Kledi Kadiu, ka ndarë dhe njëherë tjetër historinë e mbërritjes së tij në Itali gjatë viteve 90, vështirësitë që ka hasur në fillim, nga malli për familjen dhe deri te

Lajm i mirë për fansat e “La Casa de Papel”!

Një version korean i serialit hit të Netflix, “Money Heist” pritet të vijë së shpejti! Seriali, i cili mban titullin “La Casa de Papel” në gjuhën spanjolle, ka qenë një nga më të k

Info Tjera