Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/21765036-0-image-a-311_1575389475946.jpg

Revolucion i ri në Hollywood, agjenti 007… një grua?Një revolucion i ri ka mbërritur tashmë në Hollywood, personazhi kryesor i “No Time To Die”, filmi i 25-të në seri, që i është kushtuar agjentit të famshëm 007, i frymëzuar nga romanet e shkrimtarit Ian Fleming, do të interpretohet nga një grua.

Do të jetë Lashana Lynch i cila do të trashëgojë titullin e Agjentit 007, pasi tërheqjes së James Bond-it (Daniel Craig), i cili vendosi t’i përkushtohej një jetese më të qetë.

Aktorja 32-vjeçare me ngjyrë, e lindur në Londër, e konfirmoi këtë në “Harper’s Bazaar” gjatë një intervistë.

Lynch në “No Time to Die” është Nomi, saktësisht agjentja e re 007 me liçencën për të vrarë.

Ajo pritet të marrë një rol që deri më tani ka qenë një prerogativë mashkullore, duke filluar me legjendarin Sean Connery, i cili sapo ka ndërruar jetë, që, sidoqoftë, siç ndodh shpesh në disa lloje revolucioni, nuk u arrit pa dhimbje.

Të fundit

Festivali i Filmit, Berlinale 2021 në modusin e pandemisë

Berlinalja, festivali i filmit në Berlin, ka shumë rituale. Normalisht pavarësisht dimrit dhe ditëve të ftohta të shkurtit, dashamirësit e kinematografisë gjatë periudhës së festivalit mbus

366 filma në garë për ‘Oscar’

Plot 366 filma u kualifikuan për një nominim të mundshëm në kategorinë e Filmit më të Mirë për çmimin ”Oscar”, njoftoi Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit.  Këtu përfshihen

Tom Hanks në një film western për herë të parë

Edhe pse ka qenë i njohur si kauboj Woody nga seriali “Toy Story”, për të cilin e ka huazuar zërin – Tom Hanks kurrë më parë nuk ka luajtur në një film vestern. Aktori i famshëm holliv

Pjesa e pestë e ‘La casa de papel’ vjen këtë gusht?

Seriali spanjoll ‘La Casa De Papel’ arriti të ketë një shikueshmëri tejet të lartë, duke i bërë admiruesit e tyre të mbesin në pritje të sezonit të ri. Sezoni i pestë mendohet të jet

Super arritje e filmit “Zgjoi” nga Blerta Basholli

Filmi artistik nga Kosova, ‘Zgjoi’ me regji nga Blerta Basholli bëri historinë sot duke rrëmbyer tri çmimet kryesore të Sundance Film Festival: Filmi më i mirë, Regjisorja më i mirë dhe

Shtyhet prapë premiera e filmit të ri të James Bondit

Premiera e filmit të ri James Bond u shty për herë të tretë, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Filmi “No time to die” (“Nuk ka kohë për të vdekur”) është shtyrë tashmë d

Info Tjera