Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Robert-Budina-projekt-për-film-për-shqiptarët-në-Hollywood.jpg

Ripërpunimet dhe anulimet e filmave për vitin 2020Pandemia Covid-19 ka shkaktuar mjaft probleme në kinematografinë botërore, duke bërë që shumë filma të ndërprenë xhirimet e tyre.

Por, i njëjti fat nuk i ka përcjellë të gjithë, pasi disa prej tyre do të vazhdojnë transmetimin e tyre për një shfaqje tjetër, shkruan Editorial.rottentomatoes.

Ani pse disa prej filmave u deklaruan si të anuluara, por jeta dhe ringjallja e tyre është diçka që po ndodhë në vazhdimësi.

Filmi “The Boys” është ndër të parët që ka njoftuar sezonin e tij të ri, e që do të vijë me 4 shtator të këtij viti.

Lista e plotë e filmave/show të përpunuara dhe anuluara për vitin 2020:

13 Reasons Why: sezoni 3 (Netflix) – Anuluar (pas sezonit të katërt dhe pestë)

60 Minutes: sezoni 53 (CBS) – Ripërpunuar

9-1-1: sezoni 4 (Fox) – Ripërpunuar

9-1-1: Lone Star: sezoni 2 (Fox) – Ripërpunuar

The 100: sezoni 7 (The CW) – Anuluar –

The $100,000 Pyramid: sezoni 5 (ABC) – Ripërpunuar

All American: sezoni 2 (The CW) – Ripërpunuar

America’s Got Talent: sezoni 15 (NBC) – Ripërpunuar

American Horror Story: sezoni 10, 11, 12 and 13 (FX) – Ripërpunuar

Atypical: sezoni 4 (Netflix) – Anuluar

Avenue 5: sezoni 2 (HBO) – Ripërpunuar

Big Brother: sezoni 22 (CBS) – Ripërpunuar

Big Mouth: sezoni 3-6 (Netflix) – Ripërpunuar

Billions: sezoni 5 (Showtime) – Ripërpunuar

The Boys: sezoni 3 (Amazon) – Ripërpunuar

Cake: sezoni 3 (FXX) – Ripërpunuar

Card Sharks: sezoni 2 (ABC) – Ripërpunuar

Carmen Sandiego: sezoni 2 (Netflix) – Ripërpunuar

Carnival Row: sezoni 2 (Amazon) – Ripërpunuar

Carol’s Second Act: sezoni 1 (CBS) – Anuluar

The Crown: sezoni 4, 5 dhe 6 (Netflix) – Anuluar

Dancing With the Stars: sezoni 29 (ABC) – Ripërpunuar

Dead to Me: sezoni 3 (Netflix) – Anuluar

Emergence: sezoni 1 (ABC) – Anuluar

Empire: sezoni 6 (Fox) – Anuluar

FBI: sezoni 3 (CBS) – Ripërpunuar

Gangs of London: sezoni 2 (AMC) – Ripërpunuar

Hell’s Kitchen: sezoni 19 dhe 20 (FOX) – Ripërpunuar

Fear the Walking Dead: sezoni 6 (AMC) – Ripërpunuar

Five Points: sezoni 2 (Facebook) – Ripërpunuar

Flack: sezoni 2 (moves to Amazon) – Ripërpunuar

Gangs of London: sezoni 2 (AMC) – Ripërpunuar

Legendary: sezoni 2 (HBO Max) – Ripërpunuar

Modern Family: sezoni 11 (ABC) – Anuluar

Narcos: Mexico: sezoni 2 (Netflix) – Ripërpunuar

The Owl House: sezoni 2 (Disney Channel) – Ripërpunuar

Queer Eye: sezoni 6 (Netflix) – Ripërpunuar

Rick and Morty: sezoni 4 (Adult Sëim) – Ripërpunuar

Single Parents: sezoni 2 (ABC) – Anuluar

The Twilight Zone: sezoni 2 (CBS All Access) – Ripërpunuar

The Voice: sezoni 18 (NBC) – Ripërpunuar

The Walking Dead: sezoni 11 (AMC) – Ripërpunuar

You Me Her: sezoni 5 (Audience) – Anuluar

Të fundit

Kanada/ Shqiptarja Ana Golja shpallet “Aktorja më e mirë” në festivalin e filmit

Artistja dhe producentja Shqiptare në Kanada Ana Golja është vlerësuar në festivalin e filmit “Lavazza Film Festival” për filmin The Cuban. Golja nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale

Norvegjia heq kufizimet për shkak të Tom Cruise

Norvegjia vendosi sërish kufizime për udhëtarët me Spanjën, ku epidemia e COVID-19 është rishfaqur me një numër në rritje të rasteve, por përjashtoi nga këto masa grupin e xhirimit të

Qeveria ndalon xhirimet e serialit turk, prodhim i Netflix

Netflix ka anuluar dramën turke “Dashuria 101”. Vendimi u mor pasi qeveria turke i ndaloi xhirimet sepse paraqiste një karakter gay. Ky vendim solli dhe pakënaqësi tek aktorët, ku njëri prej

Vetëm dy filma të produksioneve shqiptare fitojnë fonde nga Fondi i Filmit të Maqedonisë

Dy filma të produksioneve dhe regjisorëve shqiptarë kanë fituar para nga fondi i Agjencisë së Filmit në Maqedoninë e Veriut. Por shumica e parave kanë shkuar tek filmat e regjisorëve maqedon

Bëhuni gati, seriali i famshëm po rikthehet

“La Casa de Papel” seriali i cili theu rekorde shikueshmërie po bëhet gati për një sezon të pestë, ndërsa xhirimet kanë nisur. Lajmin e bëri me dije aktori në rolin e “Profesorit”, A

Netflix publikon listën e 10 filmave më të shikuar (Video)

Gjiganti i prodhimit të filmave Netflix ka publikuar së fundmi listën me 10 filmat origjinalë më të popullarizuar. Në vendin e parë renditet “Extraction”, një film me Chris Hemsworth, me

Info Tjera