Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/7ff2dca8b628deb838445a3dc2561d9889047620.jpg

Shuhet aktorja që i bëri të gjithë për të qarëAktorja e njohur Elsa Raven ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 91 vjeçe.

Ajo do të mbahet mend si aktorja që ka luajtur në një ndër skenat më prekëse të filmit Titanic, kur teksa po përmbytej anija, ajo përqafohet me bashkëshortin duke pritur vdekjen.

Kjo skenë prekëse u bë gjithashtu pjesë e videoklipit të Celine Dion, “My Heart Will Go On”, kënga cover e filmit që u bë e famshme në mbarë botën.

Raven u nda nga jeta në shtëpinë e saj në Los Angeles.

Ajo ishte gjithashtu pjesëtare e Akademisë së Arteve dhe Shkencave të Filmit, pjesë e trupës që jep Oskar-et.

Roli i fundit i aktores ishte në vitin 2011, si zonja “Harrison” në “Ansëers To Nothing”.

Të fundit

Netflix jep lajmin e mirë për fansat e filmit

Netflix planifikon të publikojë nga një film çdo javë të vitit 2021. Netflix po premton të përpiqet të na argëtojë këtë vit, shkruan CNN. Gjigandi i transmetimit njoftoi të martën lidhu

Dhjetë filmat më të mirë të vitit 2020

Pandemia COVID-19 tronditi industrinë e filmit, me mbylljen e kinemave dhe prodhimit të filmit, transmeton Gazeta Sinjali. Falë transmetimeve si Disney dhe Netflix, një mori filmash debutuan në v

Aktori i njohur turk me origjinë shqiptare do të jetë ‘Sandokan’

Seriali i famshëm “Sandokan”, ku hero është ‘tigri’ i Malajzisë, pritet të rikthehet në ekran në një variant të ri italian që do tentojë të mbajë të mbërthyer publikun para ekra

Filmi “Zgjoi” i regjisores Blerta Basholli pranohet në festivalin ‘Sundance Film Festival 2021’

Filmi “Zgjoi (Hive)” i regjisores Blerta Basholli ka shënuar suksesin e parë në arenën ndërkombëtare.  Ai është pranuar për të qenë pjesë e festivalit prestigjioz botëror, “Sundan

Balerini i famshëm tregon sakrificat e jetës

Balerini i njohur Kledi Kadiu, ka ndarë dhe njëherë tjetër historinë e mbërritjes së tij në Itali gjatë viteve 90, vështirësitë që ka hasur në fillim, nga malli për familjen dhe deri te

Lajm i mirë për fansat e “La Casa de Papel”!

Një version korean i serialit hit të Netflix, “Money Heist” pritet të vijë së shpejti! Seriali, i cili mban titullin “La Casa de Papel” në gjuhën spanjolle, ka qenë një nga më të k

Info Tjera