Film http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/tomi.jpg

Tom Cruise hidhet me motor nga 150 metra lartësiTom Cruise është padiskutim një nga aktorët më të mëdhenj të kinematografisë botërore.

Në xhirimet e fundit të filmit “Mission Impossible”, ai ka treguar edhe një herë tjetër se nuk ka misione të pamundura për të.

Aktori 58-vjeçar është hedhur nga 150 metra lartësi me një motor, gjatë xhirimeve të filmit të radhës së sagës “Mission Impossible”.

Ky do të jetë filmi i shtatë me protagonist Tom Cruise, i cili, sipas “Mail on Sunday”, u ka thënë miqve të tij se në moshën 60-vjeçare nuk do të bëjë më nga këto akrobacira nëpër sheshxhirime.

Mendohet se Tom Cruise do të xhirojë edhe një film tjetër pas këtij, që do të jetë i teti dhe i fundit i sagës së suksesshme “Mission Impossible”.

Të fundit

Festivali i Filmit, Berlinale 2021 në modusin e pandemisë

Berlinalja, festivali i filmit në Berlin, ka shumë rituale. Normalisht pavarësisht dimrit dhe ditëve të ftohta të shkurtit, dashamirësit e kinematografisë gjatë periudhës së festivalit mbus

366 filma në garë për ‘Oscar’

Plot 366 filma u kualifikuan për një nominim të mundshëm në kategorinë e Filmit më të Mirë për çmimin ”Oscar”, njoftoi Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit.  Këtu përfshihen

Tom Hanks në një film western për herë të parë

Edhe pse ka qenë i njohur si kauboj Woody nga seriali “Toy Story”, për të cilin e ka huazuar zërin – Tom Hanks kurrë më parë nuk ka luajtur në një film vestern. Aktori i famshëm holliv

Pjesa e pestë e ‘La casa de papel’ vjen këtë gusht?

Seriali spanjoll ‘La Casa De Papel’ arriti të ketë një shikueshmëri tejet të lartë, duke i bërë admiruesit e tyre të mbesin në pritje të sezonit të ri. Sezoni i pestë mendohet të jet

Super arritje e filmit “Zgjoi” nga Blerta Basholli

Filmi artistik nga Kosova, ‘Zgjoi’ me regji nga Blerta Basholli bëri historinë sot duke rrëmbyer tri çmimet kryesore të Sundance Film Festival: Filmi më i mirë, Regjisorja më i mirë dhe

Shtyhet prapë premiera e filmit të ri të James Bondit

Premiera e filmit të ri James Bond u shty për herë të tretë, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Filmi “No time to die” (“Nuk ka kohë për të vdekur”) është shtyrë tashmë d

Info Tjera