Të fundit

Në Gjermani thirrje për anëtarësimin e Shqipërisë

27/05/2018

Ndërsa dita vendimtare, në të cilën vendet anëtare të Bashkimit Europian do të votojnë për hapjen e mundshme të negociatave me Shqipërinë po afron, në Gjermani shtohen thirrjet që mbësh

Ndërpriten punimet në rrugën Deçan-Plavë

27/05/2018

Misioni i OSBE-së konfirmoi mbrëmë se punimet në ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë janë ndërprerë, pas kërkesës së Manastirit të Deçanit dhe reagimeve të bashkësisë ndërkombëtare. N

Lideri i Koresë së Veriut i vendosur për takimin me Trump, por i shqetësuar!

27/05/2018

Është “vullnet i fiksuar” i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un që një samit me Presidentin e SHBA Donald Trump në Singapor duhet të vazhdojë, thonë mediat shtetërore. Kjo

Veseli: Kosova, partner i besuar në koalicionin global kundër terrorizmit

26/05/2018

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, në tryezën për ekstremizmin e dhunshëm dhe kthimin e luftëtarëve të huaj, që po mbahet në Tiranë, në kudër të Lutjeve

Befasojnë liderët koreanë: Takim i ngrohtë mes tyre, me gjithë tensionet e fundit

26/05/2018

Liderët e Koresë Jugore dhe Veriore janë takuar në zonën e demilitarizuar në mes të dy vendeve. Takimi mes këtyre dyve është i dyti pas atij që u cilësua si historik. Ky takim vie derisa t

Të angazhohemi për zgjidhjen e çështjeve të rajonit

26/05/2018

Në kuadër të Takimit të Evropës Juglindore “Love Your Neighbor”, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”, i cili po mbahet në Tir

Info Tjera