MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/infektiva-2.png

2 mijë e 183 të vdekur dhe 8.307 raste aktiveInstituti Kosovar i Shëndetit Publik, IKSHPK, në vazhdimësi përditëson të dhënat me numrin e rasteve të prekura, e atyre të shëruar dhe të personave që kanë vdekur si pasojë e Covid-19.

Deri më tani në këto statistika rezulton se raste pozitive që nga vitin e kaluar kur edhe nisi kjo pandemi, janë mbi 100 mijë, më saktësisht 105.535 raste.

Ndërsa numri i të vdekurve si pasoj e këtij virusi ka arritur në 2 mijë e 183 raste.

Në anën tjetër numri i të shëruarave ka shkuar në 95 mijë e 45 persona.

E raste aktive janë 8 mijë e 307 persona.

Të fundit

Kuvendi shkarkon Metën me 104 vota pro

Me 104 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qen

Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në

Diskutohet për Procesin e Berlinit

Nën drejtimin e ministrit të jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, zhvillohet të martën, 8.6. konferenca e ministrave te jashtëm të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të Procesit të Berlinit.

Mbi 1 mijë raste aktive në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se aktualisht në vend janë një mijë e 74 persona me virusin COVID-19 aktiv. Që nga fillimi i pandemisë e deri tani janë infektuar 107 mijë

1 mijë e 822 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107,447 raste nga 614,090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,243 raste të vdekjes. Num

Përfundon epoka 12 vjeçare e Netanyahut

Partitë e opozitës izraelite kanë arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri të re që do t’i jepte fund mandatit 12-vjeçar të Benjamin Netanyahu si kryeministër. Yair Lapid, udh

Info Tjera