MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/qkuk.jpg

3.251 raste aktive me CovidQë nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para të të infektuarve me COVID-19, numri i të prekurve nga ky virus ka shkuar në 13 mijë e 713.

Nga të dhënat e Institut Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), 539 persona kanë vdekur shkak i infektimit me virusin korona.

Ndërsa, janë 9 mijë e 923 persona që kanë arritur ta mposhtin këtë virus vdekjeprurës.

Derisa, 3 mijë e 251 raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë.

Ndërkaq, vetëm gjatë 24 orëve në vend janë paraqitur 112 raste të reja në COVID-19 dhe 6 persona kanë ndërruar jetë nga ky virus.

Të fundit

Qeveria njoftohet për aksionin në Karaçevë

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu në mbledhjen e qeverisë ka informuar kabinetin qeveritar lidhur me aksionin e të premtes për goditjen e veprimtarive të paligjshme, me theks të veçan

Nesër fillon mësimi i kombinuar për nxënësit e klasave 7,8,9,11 dhe 12

Duke filluar nga nesër, do të kthehen në shkollë me mësim të kombinuar, nxënësit e klasave 7,8,9,11 dhe 12. Kjo u bë e ditur nga ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj i cili tha se p

Grenell viziton Kosovën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se delegacioni qeveritar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të udhëtojë për në Greqi, Kosovë, Serbi dhe Izrael. Ambasada përme

Trump deklarohet sërish për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump, ka folur pas emërimit si kandidat për Çmimin Nobel për Paqe. Ai gjatë një tubimi në fushatën në Karolinën e Veriut, ka thënë

Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan

Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë e re të Malit të Zi. Ministra të Jashtëm shqiptarë në sht

Greqia nuk tërhiqet nga zgjerimi në Jon

Greqia vijon të besojë se zgjerimi i ujërave të saj territoriale në Detin Jon me 12 milje është e drejtë se saj ekskluzive dhe jo subjekt miratimi nga ndonjë palët e tretë. Ministri i Jasht

Info Tjera