MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Screenshot_20210324-212403_Facebook.jpg

A do të ketë vendim për mbyllje?! – Ky është lajmi i fundit nga Arben Vitia!Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka kërkuar sot takim me Bordin dhe drejtorin e përgjithshëm të SHSKUK-së.Kjo është vizita e parë e Vitisë në SHSKUK, pas rizgjedhjes në pozitën e ministrit të Shëndetësisë.

SHSKUK aktualisht po përballet me fluks të madh të pacientëve të sëmurë me Covid-19, raporton Shneta.

Kjo situatë e ka detyruar menaxhmentin të ndërpresë shërbimet elektive dhe të vendos klinikat interne në shërbim të pandemisë.

Nga kryeministri Albin Kurti janë paralajmëruar masa, por ende nuk dihet se çfarë masa do të rekomandojë MSH.

Të fundit

Kuvendi shkarkon Metën me 104 vota pro

Me 104 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qen

Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në

Diskutohet për Procesin e Berlinit

Nën drejtimin e ministrit të jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, zhvillohet të martën, 8.6. konferenca e ministrave te jashtëm të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të Procesit të Berlinit.

Mbi 1 mijë raste aktive në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se aktualisht në vend janë një mijë e 74 persona me virusin COVID-19 aktiv. Që nga fillimi i pandemisë e deri tani janë infektuar 107 mijë

1 mijë e 822 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107,447 raste nga 614,090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,243 raste të vdekjes. Num

Përfundon epoka 12 vjeçare e Netanyahut

Partitë e opozitës izraelite kanë arritur një marrëveshje për të formuar një qeveri të re që do t’i jepte fund mandatit 12-vjeçar të Benjamin Netanyahu si kryeministër. Yair Lapid, udh

Info Tjera