MP Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Xhamia_e_Madhe_El_Fatih.jpg

Anulohet falja e Bajramit nëpër xhamiMyftiu Naim Tërnava ka thënë se për shkak të pandemisë pezullohet falja e namazit të Bajramit si dhe të gjitha ritet fetare për 10 ditë në të gjitha xhamitë.

“Këto ditë është shkruar rreth faljes së namazit të Kurban Bajramit, BIK duke analizuar situatën, edhe në mbledhjen e fundit u diskutua rreth këtij problemi të madh, ndaj BIK lajmëron të gjithë besimtarët se nesër pezullohet falje e namazit të Bajram”, ka thënë Ternava.

Ai po ashtu ka njoftuar pezullimin e të gjitha aktiviteteve për 10 ditë në xhami

Të fundit

Ministria e Arsimit publikon tre skenarët për vitin e ri shkollor

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka bërë të ditur se është në fazën përfundimtare të përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021 dhe po ashtu ka njoftuar për tre skenarët

Shkarkime në Ministrinë e Infrastrukturës

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, bazuar në rekomandimet e Zyrës Kombëtare të Auditorit, ka marrë vendim për shkarkimin e “Njësive Zbatuese të Projekteve”, për shkak se gjatë t

Edhe 172 raste të reja me Covid-19

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 506 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i ko

Miratohet projektligji për marrëveshje të huas ndërmjet Kosovës dhe BE-së në vlerë 100 milionë euro

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje korresponduese (mbledhje elektronike), në të cil

Nga sot testimi për COVID-19 edhe në laboratorët privatë

Duke nisur nga kjo javë, në Kosovë disa institucione shëndetësore private, të licencuara nga Ministria e Shëndetësisë, do të fillojnë të kryejnë teste serologjike dhe teste me metodën PC

Hapja e shkollave varet nga situata me coronavirus

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se në përputhje me vendimin e Qeverisë, MASH dhe IKSHPK po përgatisin udhëzuesin për mënyrën e organizimit të vitit të ri shkollor, nga 1 sh

Info Tjera